Knižní tip: Daily Portrait Brno—Bratislava—Budapest—Vienna

DPBBBV 2020 Book
DPBBBV 2020 Book

365+ fotografií nahých lidí v ulicích a interiérech Brna, Bratislavy, Budapešti a Vídně.

Současný netradiční obrazový průvodce a „návod na život“ v regionu bývalého Rakouska-Uherska. V pořadí již třetí kniha fotografického projektu Daily Portrait. Zatím největší, nejodvážnější a nejvýpravnější. Velikost knihy bude velkolepých 30x40cm a bude mít 500 stran v propracované pevné vazbě.

Pojďte s autorem na výpravu čtyřmi zeměmi v devíti ročních obdobích mezi roky 2018–2020. Provede vás po tajemných magických místech, která již neexistují nebo brzy existovat nebudou. V knize naleznete i ikonickou architekturu měst a nahlédnete do bytů jejích obyvatel.

Zažijte skrze velké formáty fotografií v knize pocit z měst, jejich náladu a ducha místa. Lidé v knize jsou nazí v rušných ulicích i v osamocených odlehlých periferiích. „Ve městech ubývá míst, která nám poskytují duševní očistu svojí přirozeností. Ubývá míst, kde můžeme být sami sebou“, říká Martin Gabriel Pavel, autor již několik let trvajícího projektu Daily Portrait.

Fotografie doprovází román. V knize se dozvíte, jak se vzrůstající nudě a sterilitě prostředí postavili hrdinové na fotografiích. Lidé různých etnik, národností, v

yznání, tělesných proporcí i věku.

Kde je hranice mezi utopií a dystopií?

Odbojem proti sterilizaci měst jsou i komunity jako dílna kol s veganskou kuchyní v Brně nebo umělecké studio expatů v Budapešti.

Dílna kol se nyní nachází v obklíčení nových komplexů kanceláří a studio v Budapešti již bylo vyhnáno na jiné místo.

Také Bratislava se mění před očima. Na poslední chvíli se podařilo zachytit její postkomunistický ráz. Dom Odborov a další světově hodnotnou architekturu čeká demolice a nahradí ji bezduchá průměrná architektura.

Vídeň má svá malá města ve městě. Kleingartenvereine jsou plné malých domků, připomínající měřítkem japonské ulice. Lidé tam své domky upravují dle svého vkusu, často velmi ironicky a s humorem. Jaké to osvěžení v jinak čím dál více sterilním městě.

DPBBBV 2020 Book
Daily Portrait Brno—Bratislava—Budapest—Vienna
Martin Gabriel Pavel

 

crowdfunding: https://wemakeit.com/projects/dpbbbv-2020-book

web projektu: http://dp5.portraitdaily.com

instagram: https://instagram.com/dpbbbv

Comments

comments

Vyhledat