Knižní tip: Moje ptačí knížka je poutavé čtení pro zvídavé děti

Moje ptačí knížka je poutavé čtení pro zvídavé děti, které ví, že pozorovat ptáky je zábava. Najdou v ní mnoho zajímavostí ze světa malých opeřenců – dozví se, jak rozpoznat jednotlivé druhy, jak je pozorovat a krmit a co ptáci dělají v jednotlivých ročních obdobích. Knihu s půvabnými ilustracemi Jany Walczyk vydává Nakladatelství KAZDA 26. dubna 2021.

 

Ptačí svět děti baví. V našich končinách žije něco přes 300 druhů ptáků. Na malé či velké, pestré i jednobarevné opeřence můžeme narazit v parku, v lese, na poli i u vody. Spousta ptáčků se v naší blízkosti cítí dobře. Létají si na zahradu hledat něco k snědku a v živém plotě, nebo dokonce v truhlíku na balkoně si stavějí hnízda a vyvádějí tam mladé. Přímo ve městě často vídáme vrabce, kosy, sýkorky, holuby či dokonce poštolky, sovy nebo havrany. Moje ptačí knížka dětem odhaluje mnoho zajímavostí ze světa opeřenců – dozví se v ní, jak ptáci vypadají, jak žijí od jara do zimy a jak je pozorovat či krmit. S knihou bude ptačí svět pro děti mnohem zajímavější.

 

Pročpak si ptáci na jaře prozpěvují? A co dělají v létě, když jsou velká vedra? Kteří z nich odlétají na podzim na jih? A jestlipak se ti, co u nás zůstanou, v zimě třesou chladem? Na tyto a mnoho dalších dětských otázek přináší odpovědi Moje ptačí knížka. Pokud si ji děti přečtou, celoroční pozorování ptáků se stane velkým dobrodružstvím.

 

O autorce:

Svenja Ernsten si už jako malá holčička ráda vymýšlela příběhy a milovala knížky. Narodila se v Berlíně. Vystudovala učitelství pro základní školy v Münsteru, kde posléze také vyučovala na základní škole. Dnes sama píše knížky pro děti, v nichž svým dvěma ratolestem ráda vysvětluje svět kolem nás. V Nakladatelství KAZDA od této autorky již vyšly oblíbené knihy pro děti: Co ze mě bude?, Chodí mýval brzy spát?, Musí si lev stříhat hřívu? a Kdopak to tu běžel?

* * *

Informace o knize Moje ptačí knížka:

Autorka: Svenja Ernsten • Ilustrace: Jana Walczyk • Překladatelka: Dagmar Heeg

Originální název: Mein Vogelbuch – Mit unseren Vögeln durch das Jahr • Formát: 222 × 287 mm • Počet stran: 38

Doporučená cena: 298 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 238 Kč • Kniha je vhodná pro děti od 4 let

Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.czISBN (EAN): 978-80-7670-023-9 • Datum vydání: 26. 4. 2021

Odkaz na knihu v e-shopu: S. Ernsten, J. Walczyk: Moje ptačí knížka – Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)

Comments

comments

Vyhledat