Krásné nové stroje oslavily čtyřicítku na litoměřickém Posledním prázdninovém mecheche

Standovi se cover verze líbily
Standovi se cover verze líbily

Letní kino v Litoměřicích a přilehlá hospůdka bývají již řadu let dějištěm kulturních hodů díky místním nadšencům v čele s Michalem Hanzlem. Po někdejším zavedeném festivalu Kořen a jeho pozdějším menším pohrobkovi pojmenovaném Pokořen se zde v sobotu 2. září na miniaturní scéně pod schody do kina odehrál alespoň ad hoc minifestiválek nazvaný Poslední prázdninové mecheche!

Hlavní hvězdou a současně sjednocujícím prvkem byla tentokrát kapela Krásné nové stroje a oslava čtyř desítek let uplynulých od jejího vzniku. Logicky jí patřilo finále večera oslazené narozeninovým dortem.

Kdo chtěl rovněž vystoupit, musel si tentokrát nastudovat písničku z jejich repertoáru. Zhostili se toho s úspěchem postupně Jiří Konvrzek s Lukášem Kalivodou (Když gengstr pláče), Lenka Vychodilová a David Noll (Felicie), domácí soubor Choroš (love song Kompot) i Zuby Nehty s famózní verzí Palmovky, která nadchla i samotného dirigenta KNS Standu Diviše.

Povinnému zadání tedy vzdorovalo pouze Divadlo Čučka zahajující v úmorném vedru sobotní program svým hmyzím divadelním kusem, v němž spolu s diváctvem zapělo Pavouky od Svatopluka Karáska. Protože ale Krásné nové stroje dorazily až po skončení jeho produkce, obešla se věc stejně bez skandálu. 

Foto a text Jiří Janda

Comments

comments

Vyhledat