KURZY A WORKSHOPY FREE CINEMA

 Viktoria Rampal Dzurenko : herecký kurz
Viktoria Rampal Dzurenko : herecký kurz

KURZY A WORKSHOPY FREE CINEMA

 

Talentová platforma Free Cinema nabízí v roce 2022 pestrou škálu různorodých filmových a fotografických kurzů. Mezi ty nejznámější oblíbené kurzy patří Malí fotografové nebo kurz Camery Obscury. Ovšem nově je možnost vyzkoušet například kurz experimentálního filmu nebo filmové herectví pro dospělé, které proběhne i v Brně.

 

Kurzy pro děti: Kurz analogové fotografie Malí fotografové proběhne v dubnu v Kasárnách Karlín v Praze. Jedná se o kurz, který Free Cinema uvádí již 7. rokem. Děti vyzkouší řadu analogových fotoaparátů a vyvolají si vlastní fotogram v improvizované temné komoře. Autoři kurzu a lektoři letos na kurz navázali nádhernou knihou Malí fotografové, která vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Běžíliška.

Děti, které láká hraní ve filmu, si mohou na vlastní kůži vyzkoušet herectví během intenzivního dvoudenního Kurzu filmového herectví pro děti. Proběhne koncem dubna a povede jej zkušená lektorka a režisérka Viktoria Rampal Dzurenko.

Pohodový kurz pro celou rodinu si můžete užít v červnu v Kasárnách Karlín. Jedná se o speciální techniku Inkodye, kdy si na textil vyvoláte fotku skrze zvětšeniny negativu na slunci. Děti díky této technologii pochopí, jak se vyvolávají fotky a mohou si vyrobit jedinečné nášivky na oblečení.

 

Kurzy pro dspělé: Pro zájemce o film, filmovou teorii a historii nabízí Free Cinema dva jedinečné kurzy. Hodí se také uchazečům o studium na vysoké škole s uměleckým zaměřením. Jedná se o Rychlokurz dějin filmu, což je několikadenní intenzivní on-line kurz, během kterého uchazeči proberou v kostce a souvislostech filmovou historii. A o praktický kurz Experimentální film v praxi. Během experimentálního kurzu studenti zhlédnou ukázky, zaměří se na rozbor filmů a vytvoří si vlastní experimentální kraťas. Jde o víkendový dvoudenní kurz.

Kurz analogové fotografie je obdobou Malých fotografů pro dospělé.

Zážitkový kurz Camera Obscura je určen dospělým, kteří by si rádi vyrobili cameru obscuru, naučili se s ní fotografovat a fotky si hned následně zkusili vyvolat.

Intenzivní jednodenní nebo dvoudenní herecké kurzy letos Free Cinema uvádí v Praze i v Brně. Kurzy vede lektorka, režisérka, umělkyně Viktorie Rampal Dzurenko a jsou určeny začátečníkům i zkušenějším hercům, kteří by rádi vytříbili svou hereckou techniku.

 

Více informací na stránkách

https://www.freecinema.cz/verejnost/jednorazove-kurzy/

a na Facebooku:

https://www.facebook.com/FreeCinema/events

 

Comments

comments

Vyhledat