LAKESIDE X přicházejí s novým singlem Fire in the Sky z produkce Daniela Myera

Lakeside X Foto Karolína Faltysová
Lakeside X Foto Karolína Faltysová

Po 11 letech se vrací na scénu pražská synthpopová kapela  LAKESIDE X s novou písní “Fire in the Sky”, která vzešla z jejich spolupráce s německým producentem Danielem Myerem.

 

Kapela svoji poslední řadovou desku “City Of Red Lights” vydala v roce 2010 a svůj poslední koncert odehrála v roce 2014. Od začátku letošního roku ale trojice Janne Marvannen, Robert Broj a Igor Dvorský pracuje na nové desce a před vydáním na jaře 2022 naplánovala vydání několika singlů. Prvním z nich je právě song “Fire in the Sky”, ke kterému kapela natočila i video. 

 

“Dlouho jsme diskutovali, s jakou skladbou přijít po tak dlouhé době jako první. Tahle je pomalejší, není to klasický singl. Ale má nějakou zvláštní sílu, která vás pohlcuje s každým poslechem. Je v ní příběh, který se bude zrcadlit na celém albu. Myslím, že je to jedna z nejlepších věcí, které jsme kdy natočili a chtěli jsme, aby ji lidé slyšeli jako první”, říká Janne Marvannen.

 

“Můj bratr nalétal spoustu dní s dronem v kanadské divočině a natočil dechberoucí záběry. Když jsem je viděl, hned mě napadlo ho požádat, jestli je můžeme použít do lyric videa. Ty plynoucí záběry jsou až hypnotické a umožní vám ten song prožít naplno,” říká bubeník Igor Dvorský, který v minulosti vytvářel i koncertní videa pro projekt Recoil Alana Wildera (ex-Depeche Mode).

 

Spolu s album/video verzí songu připravila kapela i klubový remix a rádiovou verzi, kterou producent Daniel Myer (Haujobb, Liebknecht, Covenant, Architect) zabalil do moderního synth-wave soundu.

 

Singl Fire in the Sky vychází v distribuci platformy Musicraft 3.12.2021 na všech hlavních hudebních službách: https://musicraft.ffm.to/2jzb7m2

 

 

www.lakesidex.com

https://www.facebook.com/LakesideX

https://www.instagram.com/lakesidex_theband_official/

https://danielmyer.bandcamp.com

http://www.releasemagazine.net/daniel-myer-architect-of-sound/

https://www.musicraft.eu

 

Comments

comments

Vyhledat