Lea Porcelain, kapela přirovnávaná k Joy Division, vystoupí poprvé v Praze

Berlínská dvojice Lea Porcelain vystoupí poprvé v Praze. Jejich koncert proběhne 21. října 2019 v Kasárně Karlín, vstupenky jsou za 260 Kč k dispozici přes GoOut.cz. Koncert pořádá agentura Charmenko CZ.

Ne nadarmo si Lea Porcelain vysloužili přirovnání k Pixies či Joy Division. Producent Julien Bracht a zpěvák Markus Nikolaus kombinují post-punku, indie rock a garage rock a dávkou melancholie. Už v roce 2016 si jejich debut „Hymns to the Night“ oblíbila americká rozhlasová stanice KEXP, hned nato přišla nabídka na halový koncert v ruském Petrohradě či pozvání vystoupit na britském festivalu Reading & Leeds. Zalíbili se také britským alt-J, držitelům prestižního ocenění Mercury Prize, kteří je přizvali zremixovat jejich singl Deadcrush.

Nejčerstvějším počinem je EP „Love Is Not An Empire”. Na pilotním singlu „I Am OK“ odkrývají novou jemnější stránku, aniž by zapomněli, odkud pocházejí: „Píseň popisuje období v životě, kdy ztratíte důvěru v sebe samého nebo v někoho jiného nebo v samotný život a prostě jen potřebujete slyšet, že vše bude v pořádku. A že ať se stane cokoliv, postupem času a s dávkou trpělivosti to přečkáte,” nastiňují Lea Porcelain, kteří v České republice vystoupí vůbec poprvé.

/Vstupenky/
/FB EVENT/

 

 

Comments

comments

Vyhledat