Letná má nové MÍSTO: přijďte na vernisáž!

foto archiv Art Bistra Místo
foto archiv Art Bistra Místo

 

Zastávka pro všechny, kdo míří na procházku, na oslavu, z oslavy, chtějí se potkat, dát si lehké jídlo, dobré pití, načerpat inspiraci, přečíst si knihu, odnést si do práce snídani, domů večeři, pokochat se uměním, poslechnout příjemnou hudbu – to je Art Bistro MÍSTO, picnic & shop, které nedávno otevřelo na Letenském náměstí. Vernisáž obrazů Lucie Jindrák Skřivánkové, která proběhne v úterý 8. října, je skvělou příležitostí, jak se s novým MÍSTEM seznámit.  

Art Bistro MÍSTO, picnic & shop vám nabídne od každého kousek a zároveň vše, na co si během putování po městě vzpomenete. Může být vaším útočištěm, kde si v klidu vypijete kvalitní fair trade kávu či sklenku vybraného vína, hlad utišíte zdravými pomazánkami a domácí polívkou. Může být vaší čerpací stanicí cestou na procházku, může se stát vaším oblíbeným gift shopem, který vás bude pravidelně zachraňovat výběrem originálních dárků od organické kosmetiky OWAY po cool květiny, knihy a designové drobnosti. Možná bude MÍSTO vaší často navštěvovanou knihovnou, u níž nikdy předem nevíte, co si odneste, a která funguje na principu „knihu za knihu“. A možná sem taky někdy rádi zajdete na živou lounge music v podání DJů či muzikantů anebo vás osloví některé z výstav, hereckých vystoupení, přednášek či workshopů. Jedna z akcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je teď na spadnutí. 

Příští týden se Art Bistro MÍSTO promění v galerii pro malby jedné z nejvýraznějších českých umělkyň mladé generace, Lucie Jindrák Skřivánkové. Prostřednictvím jejích obrazů se vydáte na okouzlující výlet do přírody a do abstraktních snových realit, které běžné oko nevidí. „Malby jsou mým vyjádřením ideálu krásy a harmonie. Kdo byl někdy ve francouzské Bretani a zamiloval si ji jako já, pozná, jak moc mě tamní krajina a její atmosféra inspirovala,“ říká malířka. Na výstavě Levitace se navíc budete moci seznámit s inovativní technikou se speciální akrylovou pastou, která je pro tvorbu Lucie Jindrák Skřivánkové v poslední době tak typická. Pokud se v Art Bistro MÍSTO, picnic & shop zastavíte 8. října, můžete zažít krásnou vernisáž, kde se osobně potkáte nejen s umělkyní, ale i s řadou dalších inspirativních duší a s hudbou DJe Ultrafina. Tak nashle příští úterý po sedmé! 

A co dál? Jak přesně se bude formovat tvář Art Bistro MÍSTO, picnic & shop je na všech, kdo jím budou procházet. Zajímavý kulturní program se právě vytváří (už teď prozradíme, že 30.10. se můžete těšit na vernisáž fotografií Michala Šeby), náruč je tu ale otevřená pro každý zajímavý nápad a aktivitu, pro každého dobrého člověka. 

Vše je propojené, v nikdy nekončícím pohybu.

 

Art Bistro MÍSTO, picnic & shop  

Šmeralova 1 / Letenské náměstí,  Praha 7 

www.artbistromisto.cz

TEL:  +420 777 177 778

FB & IG:@artbistromisto 

FB událost vernisáže: https://www.facebook.com/events/2453030531652816/
 

Comments

comments

Vyhledat