Léto je sezóna šatů. Které si vybrat?

Šaty jsou přímo synonymem ženskosti. A jejich vrcholná sezona je právě teď v létě. Jaké si vybrat a které jsou letos v módě?

Nadčasová klasika

Pokud patříte k nositelkám, které si nerady pořizují šaty na jednu sezonu, sáhněte po kvalitních materiálech a nadčasové siluetě. Bílou barvou nic nezkazíte, mnoho sezon vám vydrží i romantické květy nebo rozpité akvarelové vzory. 

 

Košilové šaty

Šaty více či méně připomínající košili nebyly od 60. let vlastně nikdy z módy. Letošní sezona jim obzvláště přeje a tak najdete snad ve všech eshopech i kamenných obchodech aspoň několik kousků. Hodně se nosí tenčí denim a nebo len – ten je na nošení skvělý, ale na dovolenou si lnění šaty berte jen tehdy, když si je budete mít kde přežehlit, na jeho mačkavost bohužel nevyzrajete.

Boho styl

Protipólem střídmějších košilových střihů jsou rozevláté šaty z lehoučkých látek. Dobře zvažte, jaký materiál si vyberete, polyester může na fotce vypadat atraktivně, ale bavlna, případně len jsou na nošení v horku příjemnější. Viskóza se nosí příjemně a bývá levná, ale stává se, že brzy začne vypadat obnošeně.

 

Trocha smyslnosti

Léto je romantické období, kdy bývá žádoucí podtrhnout svou ženskost. Smyslnost šatům dodávají kromě rozparků, odhalených zad a průstřihů i prvky upomínající spodní prádlo. Ať jde o retro styl v bílých odstínech s krajkami a volánky, nebo různé prvky připomínající korzet, případně prádlová ramínka s vázáním, která zdůrazňují ženskost a smyslnost, prádlová inspirace je letos hodně v kurzu.

Příroda jako téma

A jestli je něco opravdu velkým trendem, je to ohled na přírodu a udržitelnost. Biobavlna i další udržitelné materiály jsou stále rozšířenější a na přírodnu samozřejmě odkazují i vzory, ať jde o trendové variace na zvířecí potisky, nebo nesmrtelné květiny a listy. S květinovým potiskem a nadčasovým střihem prostě nemůžete šlápnout vedle!

 

Comments

comments

Vyhledat