Léto jede v Tržnici – DJs Rádia 1, letní kino a pohoda ve Food Truck Pointu

Vaše denní dávka čerstvého ovoce, zeleniny a dalších farmářských lahůdek čeká v Holešovické tržnici. Vydejte se na nákupy čerstvých potravin a dalších delikates do Haly 22 a nezapomeňte se stavit na něco dobrého ve Food Truck Pointu v těsné blízkosti haly. Každý čtvrtek tady potkáte DJs Rádia 1 nebo si budete moci po setmění vychutnat u dobrého drinku a jídla některou z filmových lahůdek jako Klub rváčů nebo Bullet Train! 

Léto, pikniky, procházky a sluncem provoněné ovoce a zelenina, to vše na jednom místě v Holešovické tržnici. Provozovatelé lákají: „Zveme vás do Haly 22, kde si můžete dopřát šťavnaté hodování jak na místě, tak si odnést košík plný ingrediencí na vaření do svých domovů a na cestu se schladit třeba skleničkou aperolu v přilehlém Food Truck Pointu. Tam se můžete denně zastavit na svačinu, oběd či večeři a pochutnat si třeba na burgeru nebo palačince.“ Všechny čtvrtky až do konce prázdnin jsou navíc okořeněny kvalitní hudbou nebo filmovým promítáním. 

Malí farmáři, ovoce a zelenina v hlavní roli

Hala 22 je tradičně domovinou zejména pro malé farmáře, kteří většinou prodávají od pondělí do soboty své vlastní produkty. A když je tady nepotkáte osobně, zaručeně byste je našli na polích nebo na cestě za některým ze svých odběratelů. Nezvolili pohodlnější cestu prodeje do supermarketů, a tak využívají každou minutu, aby své produkty dostali začerstva ke svým zákazníkům.

Víkendová nabídka je ale ještě mnohem širší, a tak se v hale o sobotách protočí až tři tisíce lidí. V pop-up stáncích si můžete nakoupit veganské pečivo, sadby, BIO kuřata či vejce a další sezónní nabídku, ale farmáři vám rádi i poradí třeba s tím, jak si vypěstovat vlastní bylinky nebo brambory na balkóně.

Farmářské výrobky pak celoročně doplňují zahraniční delikatesy jako uzbecké, slovenské a bulharské speciality nebo čerstvé ryby. Mimo sezónu pak nabídku domácí provenience doplňují prodejci exotického ovoce a zeleniny z teplejších krajů, když domácí půda zazimuje. Vždy jsou zde však lidé, kteří jídlo vybírají s láskou a respektem.

Food Truck Point a každý čtvrtek DJs Rádia 1

Aby dobrého jídla nebylo v Holešovické tržnici málo, vedle Haly 22 byla nově zahájena sezona ve Food Truck Pointu, kde se můžete zastavit nejen na oběd, ale i pozdní svačinu nebo večerní drink a něco dobrého k zakousnutí. La Paletta nabízí vynikající slané i sladké špaldové palačinky, dnes už pražská klasika Banh-mi-ba vám naservírují jejich vyhlášené bagety a asijský street food, PŘÍVYES vás uspokojí kvalitním trhaným hovězím masem nebo quesadillou, zatím co Truck bar vás zahřeje či ochladí širokou nabídkou drinků a lahodného piva. Skvělé burgery má pak ve svém repertoáru Food truck Pavlo´s

Po celé prázdniny navíc pobyt ve Food Truck Pointu zpříjemní každý čtvrtek hudební doprovod DJs Rádia 1.  

10. 8. | Fluffy Clouds (Myclick & Diom)

24. 8. | BLN

Více na: https://fb.me/e/3BTgZTYH8

Letní kino: 

✸ 3. 8. | Bullet train, 2022, 127 min

✸ 17. 8. | Klub rváčů, 1999, 139 min

✸ 31. 8. | Francouzská depeše, 2021, 108 min.

Více na: https://fb.me/e/3BTgZTYH8

Kdy zajít do Haly 22 a na jídlo do Tržnice

Hala 22 je otevřena denně kromě neděle od 7.00 do 17.00 hodin, ve čtvrtek můžete nakoupit až do 19.00 hodin, v sobotu pak do 14.00 hodin s rozšířenou nabídkou, kterou obvykle najdete i mimo samotnou Halu 22 na korzu před vchodem, a to zejména v letních měsících. Food Truck Point je otevřen denně kromě pondělí od 11.00 do 18.00 hodin, nebo dle počasí a nálady. Akce v letních měsících sledujte na sociálních sítích Holešovické tržnice.

Více informací najdete na www.holesovickatrznice.cz 

Comments

comments

Vyhledat