Letošní Colours se v H&M blocku nesl ve znamení REDUCE, REUSE, RECYCLE!

Oáza klidu a nápadů, která myslí na dobro návštěvníků i planety – taková je idea H&M BLOCKu od začátku. Každý rok navíc tahle zóna přináší hudebním fanouškům na Colours of Ostrava něco nového. Letos to byla kovová brčka a upcycle workshopy s tričky, které už nikdo nenosí.

Že to myslí H&M s udržitelným přístupem vážně, bylo vidět na každém kousku zóny i aktivitě. Téma 3R – REDUCE / REUSE / RECYCLE odrážel její design s oblíbenými a stále obsazenými relaxačními pokojíčky, ve kterých bylo použito 90 % materiálu z minulého ročníku, jídlo od Tommy’s Food Truck podávané s ekologickým nádobím, drinky od týmu barmana Martina Baťhy, k nimž si mohl každý pořídit kovové brčko, a pochopitelně workshopy se starými tričky, která obsahovaly důležitý vzkaz pro (nejen) zákazníky H&M: „nevyhazujte, upcyklujte“.

Ohromný úspěch měla i kovová brčka. Přestože byla zálohovaná, z celkových 3000 se jich vrátilo jen několik desítek. Designových zálohovaných re-use kelímků se dostalo do oběhu 6 000 (z toho téměř polovina byla z loňské kolekce) a pro velký úspěch si musel barmanský tým zapůjčit od festivalu další. H&M BLOCKu se takto podařilo ušetřit poměrně významné množství jednorázového plastu, který řada dalších partnerů a dodavatelů festivalu stále používá.

Na zóně bylo možné vidět i celou řadu známých osobností. Potkávali jsme je v recyklační zóně, v relaxačních pokojíčcích, jak si pochutnávají na výborném jídle od Tommy´s Food Truck nebo na baru s drinkem – jak jinak s kovovým brčkem. H&M BLOCK v průběhu festivalu navštívili Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Klára Vytisková, Terezie Kovalová, Iva Pazderková, Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol, sestry Ehrenbergerovy alias ACupofStyle, Nicole Moravcová, Lukáš Hejlík, Kateřina Kaira Hrachovcová, Radka a Tomáš Třeštíkovi, skupina Trosky, Vladivojna La Chia, Boris Carloff a spousta dalších.

Comments

comments

Vyhledat