Letošní Czech Design Week nabídne instalaci věnovanou Věře Čáslavské i porcelánový vypínač osázený zlatem

SUPER LOLLIPOP LAMP By DORIS DARLING
SUPER LOLLIPOP LAMP By DORIS DARLING

Kongresové centrum zanedlouho ovládne český a zahraniční design. V pořadí již 5. ročník Czech Design Week bude zahájen ve středu 28. 11. 2018 a potrvá do neděle 2. 12. 2018. Kromě zahraničních designerů se mohou návštěvníci těšit zejména na českou tvorbu a nastupující generaci českého designu, instalaci Věra 68, české hodinky Prim, světlený objekt od Kristýny Mikoláškové nebo performance Františka Jungvirta.

V den zahájení festivalu bude veřejnosti odhalena instalace s názvem Věra 68, která odkazuje na nezapomenutelnou Věru Čáslavskou a její úspěch na olympiádě v Mexico City, kde získala v roce 1968 zlato za víceboj.

Ve spolupráci s partnerem festivalu Lambrate Design District (Milan Design Week) bude Czech Design Week hostit také přes třicítku zahraničních designerů. Ti se v Praze objeví vůbec poprvé. „Jsme nadšení ze spolupráce, kterou jsme vybudovali s Czech Design Week. Věříme, že se jedná o skvělou příležitost, jak zviditelnit naše designéry. Představit je v jiném kontextu, mimo naší Itálii. Je to skvělá šance, jak šířit dál italský design,“ sdělil Enzo Carbone, generální ředitel Lambrate Design District.

Další doprovodnou akcí festivalu je Design Fórum, otevřená diskuze na téma český design v zahraničí, která se uskuteční 30. 11. 2018 od 18h ve spolupráci s neziskovou a vzdělávací organizací Design Disco.

Živý koncert zpěváčky Aiko proběhne v sobotu 1. 12 od 17h.  Aiko je česká indie zpěvačka a textařka. Aktivně vystupuje po České republice, Německu a Maďarsku.

Comments

comments

Vyhledat