Letošní ročník Art Safari #36 startuje již tento víkend

Letošní ročník Art Safari #36 začne už v sobotu 5. června a bude trvat celý týden až do 13. června. Umělecká přehlídka odehrávající se ve Studiu Bubec v Praze-Řeporyjích nese rezonující téma: SPOLU. Jednotlivá díla, performance i workshopy jsou koncipovány na principu umělecké spolupráce i aktivizace návštěvníků k participaci a prožití akce.

Podmínkou spolupráce je kromě umělecké interakce i výběr inspirativního protějšku ne nutně z uměleckého světa. Spoluautory se tak stali i lidé působící mimo výtvarnou oblast – například herec, geolog nebo filozof. Letos se tedy Art Safari účastní kromě 19 českých a zahraničních umělců i jejich 26 spolupracovníků. Na 36. Art Safari vás v sobotu čekají tyto kooperace: Barbara Benish + Sam Okoth Opondo, Michael J. Shapiro / Erika Bornová + Jaroslav Prokopec / Tomáš Císařovský + Tomáš Dimter / Patrik Hábl + Anna Beata Háblová, Eliška Háblová / Ivana Hanzlíková + Pavel Koch / Vojtěch Horálek + Josef Daněk / Martin Janíček + Cristina Maldonado / Josefína Jonášová + Žofie Jonášová, Lukáš Šimek / Jiří Kovanda + Ester Knapová / Matouš Lipus + Viktor Kákoš / Martina Niubó + Lucie Mlynářová / Martin Pertl + Adam Vízek / Čestmír Suška + Václav Krčál / Miloš Šejn + Vladimír Javorský / Dagmar Šubrtová + Radek Mikuláš / Diana Winklerová + Tereza Svatošová / Jean Cherouny + Erin Bundock, Beth Robinson, Lydia Meade, Jenny Beller, Megan Marie Freeman / Johannes Makolies + Anica Kehr / Philip Topolovac + Vavřinec Vyoral.

V sobotu a v neděli návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, rovněž založený na spolupráci. Kromě kreativních workshopů s lektorkou Kristýnou Adámkovou je připraven například workshop slam poetry , vystoupení sboru Elpidavýtvarný lab s klienty a lektory ateliéru A.R.T. a Kulturně komunitního centra Art z Letné, divadelní představení Artaud Studia Citadela nebo koncerty uskupení Sketa fotr, Sketa syn, Vrkání s Holuby, Milana Urzy a Jiřího Hese a Michala Jelínka s Antonínem Koppem.

V pondělí 7. června pak proběhne slavnostní křest knihy Bubec 20: Příběh uměleckého studia. Křest začne v 18.00, následovat bude performance Miloše Šejna a Vladimíra Javorského a koncert Jaroslava Kořána, který bude spojený s performancí Elišky Brtnické. Během křtu je možná prohlídka Art Safari a připravena je i speciální nabídka umělecké tvorby autorů spřízněných se Studiem Bubec.

Všechny aktuality a informace o umělcích a doprovodném programu najdete na Facebooku.

Comments

comments

Vyhledat