Letošní ročník kreativních dílen PICCOLI patří improvizaci

Piccoli 2019 (c) PetraHajska
Piccoli 2019 (c) PetraHajska

Dílny Piccoli: nápaditý program plný hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem ve věku od 3 do 16 let. Pátý ročník bude hostit v neděli 25. října 2020 Klášter sv. Anežky České – Národní galerie Praha. Nově bude součástí dílen i dvoudenní dílna (24. a 25. 10. 2020) instrumentální improvizace pod vedením cimbalisty Jana Rokyty.

Collegium Marianum připravilo ve spolupráci s Národní galerií Praha sedm hravých umělecky zaměřených dílen. Společně s Vašimi ratolestmi objevíte bohaté umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka. Všechny dílny bude letos spojovat téma hudební improvizace, program nabídne radost ze společného muzicírování v zákoutích Anežského kláštera.  Zdrojem inspirace bude lidová i jazzová hudba, podmanivý zvuk cimbálu, léčivé bylinky i bájné příšery.

Mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v hudebním zahradnictví klášterních zahrad, rozhýbete tělo i hlas na vokální improvizační dílně propojující barokní umění a jazz nebo převychováte bájnou příšeru, co už nějaký čas v Anežském klášteře pobývá.

Na své si přijdou malí muzikanti, kteří již hrají na hudební nástroj. Pozvání přijali i mezinárodně uznávaní interpreti Jan Rokyta a Jana Semerádová, oba povedou děti k základům improvizační techniky. Obě dílny zakončí suita sestavená z balkánských a hanáckých lidových i umělých kousků, kterou zahrají muzikanti z obou dílen dohromady v kostele sv. Františka.

Piccoli je jedinečný koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění. Společně s lektorem Národní galerie se děti sejdou u vybraného díla v expozici Anežského kláštera.  Poté se společně vydají Anežským klášterem k jedinečným hudebním zážitkům v dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha. Jeho dramaturgie si klade za cíl přiblížit hravou formou kulturu historických období, a to zejména dětem ve věku od 3 do 16 let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

Kromě dvou ansámblových dílen jsou dílny otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se můžete na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 10. září 2020.

Návštěvník je povinen dodržovat mimořádná opatření přímo související s aktuální epidemiologickou situací a postupovat dle pokynů pořadatele. Doporučujeme, aby návštěvník zvážil svoji účast, necítí-li se zcela zdráv.

 

Vstupné

Dílny pro děti ve věku 3–5 let: 150 Kč za každou dílnu

Dílna pro děti ve věku 6–8 let: 200 Kč za každou dílnu

Dílna pro děti 8+: 250 Kč

Dvoudenní dílna pro děti 11+: 800 Kč

 

Dospělí: 50 Kč

 

 

WWW: www.collegiumdetem.cz

FB event: https://www.facebook.com/events/321625042447870/

GoOut: https://goout.net/cs/jine-akce/piccoli-2020/fsuvf/+ycttq/

 

Comments

comments

Vyhledat