Linka bezpečí spouští nový web, doplní telefonickou poradnu

Psychické potíže, rodinné vztahy, tělesné a psychické týrání, partnerské a vrstevnické vztahy, šikana – to jsou témata, která konzultanti Linky bezpečí řeší nejčastěji. Denně přijmou kolem 400 kontaktů a za rok to bývá přes 120 000 kontaktů.

 

Děti a mladiství obracející se na Linku bezpečí, ale i rodiče hledající radu na Rodičovské lince, mají nově možnost využít služby nového webu www.linkabezpeci.cz a www.rodicovskalinka.cz.

„Novým webem reagujeme na rostoucí poptávku po našich službách, která je i odrazem zhoršujících se psychických potíží u dětí a mladistvých. Stále však zachováváme primární poslání krizové linky, neboť hlas ve sluchátku ‚já ti rozumím‘ je nenahraditelný. Zároveň rozšiřujeme naše služby v oblasti prevence a edukace,“ uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Děti a mladiství, kteří se z důvodu přetíženosti na Linku nedovolají, mají možnost najít pomoc i na novém webu prostřednictvím chatu, e-mailové poradny nebo informační poradny obsahující informace dle nejčastějších problémů, s kterými se klienti na Linku obracejí.

Linka bezpečí pravidelně realizuje řadu preventivních programů a zapojuje se do odborných a veřejných akcí, které přispívají k rozvoji péče o duševní zdraví dětí a mladistvých. „Naši lektoři jezdí za dětmi do škol a sportovních klubů, natáčíme vzdělávací videa, podcasty a blog,“ dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Spolu s webem bude spuštěna i internetová kampaň, která bude upozorňovat na možnost hledání pomoci i na stránkách www.linkabezpeci a www.rodicovskalinka.cz.

Comments

comments

Vyhledat