Livigno s předstihem otevřelo lyžařům své brány

foto nedori
foto nedori

Bohaté sněžení v minulých týdnech rozhodlo, že se v italském středisku Livigno začalo lyžovat o dva týdny dříve před oficiálním zahájením sezóny. Od pátku 16. listopadu se tak první nedočkavci mohou prohánět po upravené sjezdovce Bellavista.

 

Se 14denním předstihem se rozjely lanovky Livigno Tagliede a Tagliede-Costaccia a sedačková lanovka Valandrea-Vetta v areálu Sitas. Po celý víkend od 16. do 18. listopadu si navíc mohli nadšenci do alpského lyžování užívat první sníh, který na vrcholcích dosahoval až 120 cm, úplně zdarma.

 

Otevření sjezdovky využily také některé národní týmy a přijely tak využít prostředí s vysokou nadmořskou výškou k přípravě na nadcházející závody. Mezi ně patří například švýcarský B tým alpských sjezdařek a také závodnice světového poháru Camille Rast, Simone Wild, Vanessa Marina Kasper či Andrea Ellenberger.

 

Nekonečné možnosti lyžařské zábavy

Areály Mottolino a Carosello 3000 otevřou své brány dle původního plánu 1. prosince. Milovníci sjezdového lyžování se mohou těšit na 115 kilometrů sjezdovek, které začínají ve výšce 1816 m. n. m. a končí až ve 2900 m. n. m. Údolí Carosello 3000 a Mottolino dohromady nabízí 12 černých, 37 červených a 27 modrých perfektně upravených sjezdovek. Na obou stranách údolí se rovněž nachází dva snowparky, z nichž ten na Mottolinu se řadí mezi nejlepší v Evropě. Na své si přijdou i nadšenci freeridu. Zážitek z něho si mohou okořenit heliskiingem či heliboardingem a dostat se tak za výhodné ceny vrtulníkem za pár minut na panenské svahy.

 

Běžkařská sezóna v plném proudu

Zájemci o běžecké lyžování mají již od poloviny října k dispozici speciálně upravenou běžeckou trať, která k dnešnímu dni dosahuje již délky 22 km. Tento okruh bude od 30. listopadu do 2. prosince hostit dva významné závody, a to populární La Sgambedu a úvodní závod prestižního seriálu v běžeckém lyžování na dlouhé tratě Visma Ski Classics.

foto nedori

Skipass zdarma a Family Week šetří peníze

Stejně jako každý rok Livigno přichází s tradiční akcí Skipass zdarma. Ten můžete získat při rezervaci 4 nocí ve vybraném hotelu či 7 nocí v apartmánu v období před Vánoci od 1.–21. 12. 2018 a dále od 6. 4. 2019 až do konce sezóny. Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít akci Family Week, která je skvělou příležitostí, jak si užít vysokohorský vzduch a přitom nezruinovat peněženku. Při rezervaci pobytu v době od 26. 1. do 2. 2. a od 23. do 30. 3. 2019 získáte výrazné slevy na ubytování, půjčení lyží, lyžařskou školu i vstup do relaxačního komplexu Aquagranda. Navíc pro dvě děti je připraven Skipass zcela zdarma.

 

Comments

comments

Vyhledat