Lush přispěje na ochranu deštných pralesů

foto Binsar Bakkara
foto Binsar Bakkara

Lush představuje limitovanou edici koupelové bomby Orangutan. Finanční prostředky získané jejím prodejem pomohou chránit deštné lesy na Sumatře – pro orangutany, pro budoucnost, pro planetu, pro život. Podpoří místní komunity v obživě přátelské k orangutanům.

  • Komunity žijící na okraji lesů jsou klíčové pro ochranu koridoru divoké zvěře a životně důležité krajiny ve West Toba.

  • Touto nejnovější kampaní, začínající 16. května, Lush pomůže organizaci SOS (Sumatran Orangutan Society) zvyšovat světové povědomí o málo známém přírodním ráji, West Toba, a podpořit tamní komunity při ochraně jejich neuvěřitelných deštných pralesů. Lush v roce 2018 financoval studii mapující stanoviště orangutanů na Sumatře. Na základě této studie byla západní Toba identifikována jako kritická oblast sumaterského deštného pralesa pro zachování ohrožené fauny a megafauny (živočichové o hmotnosti přes 45 kg), včetně orangutanů sumaterských, tygrů sumaterských, gibonů, zoborožců
    a medvědů malajských.

    V tomto důležitém ohnisku biologické rozmanitosti je lesní koridor spojující stanoviště orangutanů a jiné divoké zvěře. Komunity žijící na okraji lesa pak společně s pracovníky z SOS v první linii a Lush pomáhají aktivitám na ochranu tohoto životně důležitého ekosystému.

Comments

comments

Vyhledat