Máme rádi Vína z Francie

foto Vína z Francie
foto Vína z Francie

V jedné z nenápadnějších žižkovských ulic je už dlouho sympatický obchod s všeříkajícím názvem Vína z Francie, který funguje i jako eshop. protože se tam vracíme jako zákazníci, zeptali jsme se jeho majitele, jak své podnikání rozjel, co nabízí a jak to celé funguje.

 

„Na úplném začátku podnikání s vínem byla velká náklonnost k životnímu stylu, který běžní Francouzi provozují. Při jakékoliv náhodném setkání s obyvatelem země galského kohouta si můžete být jisti, že dříve nebo později se stočí váš hovor k jídlu a vínu?“ říká Michal Konvička. „Při vzájemné sympatii to začíná obvykle pozváním na oběd nebo večeři, následovaným dlouhým výkladem, co budete jíst a především, jaké víno se k danému pokrmu bude nejlépe hodit.

Při mých pravidelných návratech z Francie, kam zajíždím obvykle 2krát až 3krát ročně, a to již více než 25 let, jsem měl vždy kufr auta plný kartonů vína pro potřebu svojí a přátel. Takže se stalo pravidlem, že mne stále někdo oslovoval se žádostí o přihození nějakého toho kartonu do auta.

Tato zkušenost nakonec vedla v roce 2010 k otevření obchodu, a to jak kamenného, tak internetového. Dnes mám v nabídce kolem šedesáti různých lahví vína, ale většinově je obchod zaměřen především na vína červená. Po pravidelných návštěvách vinařských veletrhů a degustací mnoha francouzských oblastí jsem se zaměřil především na vína z údolí Rhony a Roussillonu. Zde totiž oproti jiným francouzským apelacím stále přesvědčivě vede obchodní poměr „kvalita-cena“. V naší nabídce zákazníci naleznou i odrůdová vína z Alsaska nebo z malého vinařství v Beziers.

Pro předvánoční čas večírků a oslav jsme dovezli jak stále populárnější Bag in Box ve třílitrovém balení tak elegantní dřevěné balení po třech lahvích.

Pro případnou poradu s výběrem vína mne mohou zákazníci kontaktovat buď e-mailem na obchod@vina-z-francie.cz nebo telefonicky na čísle 603 46 15 05.

Nejlépe je však víno osobně ochutnat. Příležitost k tomu bude ve čtvrtek 29. listopadu od 19. hodin, kdy se bude v našem obchodě konat ochutnávka vín. Více informací zde https://www.vina-z-francie.cz/ochutnavka-vin-z-udoli-rhony-a-beziers-ve-ctvrtek-29-listopadu-od-1.html

 

Vina-z-Francie.cz

 Víta Nejedlého 3/1547  

Praha 3 – Žižkov

www.vina-z-francie.cz

Comments

comments

Vyhledat