Marek Douša vydává knihu Čárymáry

Blank cover book mock up
Blank cover book mock up

Kreslené vtipy Marka Douši, kterého znáte třeba z Reflexu, vyjdou jako kniha.

Markovy kresby se objevují v médiích (časopisy Sorry, Reflex a mnoho dalších) i v knížkách: ilustroval třeba rozvernou knihu Dr. Moul od Michala Šandy nebo sbírku básní Jiřího Žáčka. „Ale svoji nemám,“ shrnul pregnantně poměrně udivující fakt, že je to jeho knižní debut.

Jak se to vlastně stalo? „Jak se teď nic nedělo, mazal jsem starý disky a našel třeba složku pojmenovanou Knížka a v ní 10 obrázků. Míval jsem záchvaty, že si udělám knihu, ale nebyl na to čas,“ vysvětluje Marek Douša. „A teď jsem zjistil, že by to mělo stačit.“  Materiálu je tedy dost a sbírka kreslených vtipů může vyjít. Právě probíhá kampaň na Hithitu.

 

„Cílem projektu je vydat knihu kresleného humoru, vtipů nebo cartoons, každý tomu říká jinak, a prostřednictvím tohoto splněného snu (každý autor chce mít knihu a Douša není výjimkou) zafinancovat činnost spolku Ještě žijem. Spolek funguje deset let v severočeském pohraničí a to není pro nikoho procházka růžovou zahradou,“ uvádí se na stránce kampaně na Hithitu. Spolek pořádá kulturní akce a výstavy, ale stran financí to nemá snadné. „Žádat o granty je tolik administrace, že bych to nezvdládnul, napadlo mě sice jít na brigádu do lesa, ale knížka je mi přece jen bližší,“ říká Douša. Více informací a výběr lákavých odměn najdete na stránce na Hithitu:

https://www.hithit.com/cs/project/7876/carymary

 

Comments

comments

Vyhledat