Marek Nenutil zahajuje výstavu s názvem „The Last Sunset“

Ve čtvrtek proběhne letošní první autorská vernisáž v podání figurace od Marka Nenutila – „The Last Sunset“. Tento svérázný ostravský malíř vystaví cyklus někdy až monochromatických obrazů, alegorizujících současnou společnost a klima, ve kterém žijeme. Volně tímto navazuje na své proběhlé výstavy z loňského roku. Výstava potrvá do 27. 2. 2020.

 

Zásadní zaujatost malbou je jedním z charakteristických znaků umělecké tvorby Marka Nenutila. Možná právě proto, že nemá žádné systematické malířské vzdělání, je jeho umělecký projev nehledaný, nespekulativní a direktivně upřímný. Malbě se věnuje už do mládí. Prošel i obdobím street artu, občas vytváří objekty, ale malovaný obraz v jeho tvorbě jednoznačně dominuje. Pracuje v cyklech, v nichž proměňuje náměty a variuje svůj výraz a experimentuje s technikou.

Nechce být otrokem jednou nalezeného a ověřeného stylu, ale tendence k přímému atakování diváka zůstává pro jeho tvorbu typická. Ačkoli se často nechává inspirovat starými fotografiemi ze 40. a 50. let minulého století a v poslední době se zaměřuje na „ nevinné dětské hry“, přepracovává tyto zdroje tak, aby skrze autorskou proměnu jejich vizuality mohl glosovat či komentovat problémy současného světa – od globální ekologické krize (tající ledovce) až po násilí, jež prosakuje do současnosti nejen skrze dějiny, ale i prostřednictvím masmédií a sociálních sítí a mění tak naše vlastní, individuálně zabarvené vnímání.

 

vernisáž: 6.2.20 od 19 hod, Revoluční 17, Praha 1

PO-PÁ 10:30 – 19 hod,   SO 11 – 18 hod

Comments

comments

Vyhledat