Martin Stranka se z Floridy vrací s rozšířenou výstavou svých fotografií

Světově uznávaný fotograf Martin Stranka znovu otevírá svou doposud největší výstavu Dechem v pražském Mánesu. I přes nepřízeň epidemie minulý rok za týden otevřené výstavy přišlo více než 13 000 návštěvníků. Výstava se vrátí 1. — 30. listopadu 2021, navíc zde bude poprvé představen zcela nový soubor fotografií s názvem Boyhood, který vznikal poslední 2 roky s filmovou produkcí, která pracuje mimo jiné pro Netflix či HBO.

 

Oba dva vystavené soubory fotografií pracují s poetikou izolace, vztahu člověka k sobě samému a návratu k přírodě.

Další aktuální téma, kterému se Martin věnuje, je NFT. I on na své výstavě vystaví několik svých děl v této podobě, která nyní hýbe světem umění a aukcí.

O Martinova díla je v tomto formátu velký zájem. Do spolupráce s ním se proto zapojil jeden z předních výrobců technologií digitálního zobrazení umění a v galerii bude nainstalováno několik Samsung Frame televizorů, které budou využity k vystavení právě těchto NFT děl.

I tentokrát bude autor na výstavě každý den pro návštěvníky osobně přítomný. Výstava bude otevřena denně od 11:00 do 20:00 a to opět s volným vstupem. Výstava je aktuálně v Orlandu na Floridě, odkud poputuje právě do Prahy a následně bude pokračovat po evropských galeriích.

Martin Stranka

Dechem
1.-30.11.2021
Praha, Mánes
Vstup zdarma

martinstranka.com

Comments

comments

Vyhledat