Metallica v srpnu zamíří do českých kin s dvěma odlišnými koncerty ve dvou dnech

Metallica performs at Stade de France in Paris, France on May 17, 2023
Metallica performs at Stade de France in Paris, France on May 17, 2023

Slovutná metalová formace Metallica vydala v polovině dubna napjatě očekávané album „72 Seasons“ a už v rámci speciální a úspěšné kinopremiéry ohlásili, že fanoušky čeká další exkluzivní záležitost. Nyní už se ví, o co půjde. Do kin po celém světě, a ta česká nevyjímaje, půjdou v podobě přenosu oba dva koncerty, které kapela odehraje v Arlingtonu v Texasu. Dva koncerty s odlišným setlistem budou v kinech pod názvem Metallica: M72 World Tour Live From Arlington, TX – A Two Night Event ke zhlédnutí pouze v termínech 19. a 21. srpna.

Ačkoliv má Metallica čerstvě vydané nové album 72 Seasons, aktuální světové turné ani zdaleka není pouze o něm. Jedna z největších metalových kapel všech dob totiž v každém městě odehraje dva koncerty, které jsou spíše připomínkou a oslavou jejich více než čtyřicetileté kariéry. Zazní tak písně napříč celou diskografií, od debutu Kill ‘Em All z roku 1983 až po čerstvou novinku. Muzikanti zaručují, že se ve dvou večerech nebude žádná ze skladeb opakovat. Celkem jich ve dvou večerech zazní přes třicet, zásadní hity i archivní poklady, na které už dlouhá léta nedošlo. Fanoušek Metallicy by tak neměl vynechat ani jeden večer.

Podívejte se na trailer: https://youtu.be/U8s9r8bK53k

Koncerty se navíc odehrávají na nově navrženém kruhovém pódiu, které umožní fanouškům být doslova na dosah ruky od svým idolů a v centru dění. Diváci tak mají kompletní 360° pohled na celý koncert. A to nejen naživo, ale i v rámci kinopřenosu, který si uchová dynamiku živého vystoupení a doplní ji o skvělý zvuk a netradiční úhly pohledu. Uvrhne vás přímo do akce, ať už jste kdekoliv. 

Metallicu v roce 1981 založil kytarista a zpěvák James Hetfield a bubeník Lars Ulrich a během let se stala jednou z nejvlivnějších a nejpopulárnějších metalových formací historie. Prodala více než 120 milionů alb celosvětově a jejich počet streamů přesahuje neskutečných patnáct miliard. Na svém kontě mají devět Cen Grammy, dvě American Music Awards i několik cen MTV Music Video Awards. Od roku 2009 jsou členy Rock’n’Rollové síně slávy. Jejich vlastní nadace All Within My Hands podporuje kariérní a vzdělávací programy a boj proti potravinové nejistotě. Zhruba 3,3 milionu dolarů kapela věnovala na pomoc při odstraňování následků přírodních katastrof.

Vstupenky na oba dva od základu odlišné přenosy v termínech 19. a 21. srpna 2023, už jsou v prodeji. Metallica: M72 World Tour Live From Arlington, TX – A Two Night Event distribuuje do českých kin společnost Aerofilms.

 

Metallica: M72 World Tour Live From Arlington, TX – A Two Night Event 

USA / 2023 / premiéra 19. & 21. srpna 2023

165 min • originální verze • zvuk 5.1 • přístupnost 12+ 

Režie: Gene McAuliffe

Upozorňujeme, že se jedná o tzv. zpožděný přímý přenos. Vzhledem k tomu, že se koncerty odehrávají v Texasu, jsou tyto projekce promítány zpožděně, aby vyhovovaly místnímu časovému pásmu.

 

Comments

comments

Vyhledat