Metronome Festival Prague přiveze Kvílení i noty Jana Krause

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Metronome Festival Prague letos ovládnou hvězdy jako TheChemiclBrothers, MassiveAttack, Tom Odell nebo David Byrne, ale i mezi desítkami koncertů budou mít návštěvníci o zábavu a zážitky postaráno. Organizátoři připravili pro třetí ročník dosud vůbec nejrozsáhlejší doprovodný program, který uspokojí milovníky kultury, sportu, relaxu i party. Metronome Festival Prague proběhne ve dnech 22. – 23. června 2018 tradičně na pražském Výstavišti. Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách www.metronomefestival.cz a v síti Ticketmaster.

Mezi novou fontánou, která na Výstavišti vznikla teprve nedávno, a RadioWave New Stage, kde se představí zejména mladí interpreti jako HRTL, Zagami Jericho nebo dánští Communions, vznikne rozsáhlá komfortní zóna pro zábavu a odpočinek. „Připravili jsme zatím vůbec největší doprovodný program, kde návštěvníkům po oba celé dny nabídneme nejen spousty aktivit, které si mohou vyzkoušet, ale i spoustu divadel, vystoupení debat,“ říká Barbora Šubrtová, programová ředitelka Metronome Festivalu Prague.„Celá zóna doprovodného programu bude navíc posetá pohodlnými křesílky, dostatkem míst k odpočinku, a kromě zmíněných vystoupení nabídne i spoustu sportovních a zájmových činností,“ doplňuje Šubrtová.

V centru odpočinkové zóny bude stát PendulumTent, kde se každý večer odehrají vrcholy doprovodného programu. V pátek večer to bude site-specific představení hraničící s performance Kvílení 2.18, které je uměleckým zpracováním slavného Ginsbergova textu s hudebním podkresem. V sobotu vystoupí soubor Divadla ZASETO s představením Shoes Jana Krause, které originálně paroduje populární talk-show. Sobotní večer pak bude patřit stand-up komikům TigranuHovakimyanovi, Danielu Ferencovi a Nikolu Džokićovi, po kterých přijde na řadu taneční vystoupení BaddFyah představující karibské hudební žánry dancehall a soca.

Výraznou součástí doprovodného programu bude představení neziskových organizací. „Zaměřili jsme se letos na lidská práva a ochranu zvířat. Například Amnesty International na Metronomu spustí unikátní projekt Freedomselfies, který vznikl u příležitosti výročí 70 let od vzniku Deklarace lidských práv a svobod,“ popisuje Barbora Šubrtová. V sektoru neziskových organizací se se speciálním programem představí také organizace Post Bellum nebo Člověk v tísni, práva zvířat zastoupí Vegan Fighter, Farma naděje nebo Svoboda zvířat.

V areálu se také představí renomovaní umělci, za všechny například Michal Cimala nebo JensBesser. Oba chystají unikátní díle pouze pro Metronome Festival Prague. Opero Forum nabídne několik zajímavých debat, především na téma smartcities.

Během obou festivalových dnů si návštěvníci mohou vyzkoušet také mnoho sportovních a volnočasových aktivit, jako jsou například netradiční sporty Kanjam a Spikeball. „Myslíme i na děti, které se zabaví v animační dílně, na trampolínách nebo si mohou vyzkoušet tetování na banány,“ uzavírá Šubrtová.

Návštěvníci Metronome Festivalu Prague se mohou těšit na celou řadu hvězdných interpretů zahraniční i tuzemské scény. Ze zahraničních to budou například kultovní TheChemicalBrothers, MassiveAttack, David Byrne z TalkingHeads, Tom Odell nebo John Cale z The Velvet Underground. Českou scénu budou reprezentovat TataBojss jedinečnou oslavou svých 30. narozenin nebo Sexy Dancers, kteří budou mít na festivalu exkluzivní návrat po 20 letech, a mnoho dalších. Navíc se v rámci komfortu celého festivalu vrací i slavný Bruselský pavilon, zajištěno je perfektní ozvučení, amfiteátr s atmosférou, obýváky nebo bezhotovostní platby, které mají za úkol zredukovat dlouhé fronty a dopřát tak návštěvníkům ničím nerušený perfektní hudební zážitek.

Kompletní seznam aktivit a doprovodného programu:

Kvílení 2.18 – Postbeatgeneration

Divadlo ZASETO: Shoes Jana Krause

Stand up comedy – TigranHovakimyan, Daniel Ferenc, Nikola Džokić

Show BaddFyah

DJ Mr.Funky Machine + IwanLinetski

DJ 4become1 with Dudu Morais Drums

Opero Forum

Amnesty International

Post Bellum

Člověk v tísni

Vegan Fighter

Farmanaděje

Svoboda zvířat

Koloběžky

Fotokoutek

Animační dílna – Filmová dílna Aeroškoly

Ping-pong

Spikeball

Kanjam

Tetování henou a bagpaiting

Tetování na banány – Bez Cirkusu

Biatlonová střelnice – Prague sport games

Freestyle Kolbenka

Surf Aréna

Comments

comments

Vyhledat