Metronome zveřejnil podrobný program

Tom Odell, foto: pořadatel akce
Tom Odell, foto: pořadatel akce

Metronome Festival Prague 2018 se již nezadržitelně blíží a pořadatelé oznamují podrobný program festivalu s časy všech vystoupení. Celý program je už tradičněsestavenýtak, aby si návštěvníci mohli užíttéměř každou kapelu na všech čtyřech hlavních scénách, které festival nabízí. Navíc Metronome oznamuje poslední účinkující kapelu, v Berlíně usazené britsko-francouzské duoThemThere. Metronome Festival Prague probíhá ve dnech 22. – 23. června 2018 na pražském Výstavišti. Hlavními hvězdami třetího ročníku jsou TheChemicalBrothers, MassiveAttack, Tom Odell nebo David Byrne a mnoho dalších. Vstupenky jsou v prodeji na www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro.

Třetí ročník multižánrového pražského festivalu vypukne přesně 22. června, festivalové brány se otevřou v 15:30. „Chystáme pro diváky v podstatě non-stop hudební party a jako každý rok jsme program pečlivě vyladili, aby se koncerty hlavních hvězd nepřekrývaly. A současně si milovníci různých žánrů přijdou na své a mohou si sestavit vlastní festivalové trasy a zažít Metronome podle svých představ,“ popisuje David Gaydečka, producent Metronome Festivalu Prague.

Už od čtvrté hodiny festival zahájí první účinkující, legendární pražská hiphopová partaPrago Union v čele s rapperem Katem. Celkově areál nabídne čtyři scény s hlavním programem a několik doprovodných scén, kde proběhnou menší koncerty kapel i DJů, přednášky, divadla nebo stand-upy. Hlavní Metronome Stage v pátek otevřou Th!s, kapela Vojty Kotka hrající poctivý rock`n`roll, hvězdami scény budou mladý písničkář Tom Odella ve 21:30 ikony trip-hopuMassiveAttack.

Druhá největší scéna v pátek nabídne průřez půlstoletím tvorby zakladatele The Velvet Underground Johna Calea nebo návrat první české superkapely Sexy Dancers. Unikátní program se odehraje v pátek na kryté MoonStage, který bude celý v režii TataBojs. „Ti budou exkluzivně na Metronomu slavit své třicáté narozeniny, na které si pozvali hosty Umakart, Midi Lidi a Zrní, ale taky bubeníka BlurDavaRowntreeho s DJ setem. Program na MoonStage poběží až do rána, afterparty si vezme pod taktovku Mardoša z TataBojs,“ říká Barbora Šubrtová, programová ředitelka Metronome Festivalu Prague.

Na nejmenší scéně RadioWave New Stage se představí zejména talentované tuzemské hudební projekty, v pátek to budou HRTL, Zagami Jericho a Ventolin.

Druhý festivalový den zahájí už po 13:30 čeští Nylon Jail. Programu Metronome Stage v sobotu vévodí vystoupení tuzemských MydyRabycad, kteří se z pódií velkých zahraničních festivalů přesunou do středu Prahy a rozjedou večer před TheChemicalBrothers. Ti chystají velkolepou audiovizuální show, která uzavře sobotní program ve 22:30.

Dalšími sobotními hvězdami budou David Byrne, zpěvák slavných TalkingHeads s vystoupením ke svému novému albu, a Superorganism, kteří odehrají svůj vůbec první český koncert. O afterparty na MoonStage se postará SisterBliss s Faithless DJ setem a vrcholem RadioWave New Stage budou dánští indierockovíCommunions.

Další skvělou zprávou je nově oznámená kapela ThemThere. Tento nový hudební projekt spojilbývalého frontmana skupiny ArchiveCraigaWalkera a ex-zpěvačkukapelyNouvelleVaguePhoebeKilldeer. Setkali se v roce 2009 v hotelovém pokoji v Paříži kde spolu během pěti minut složili hit Fade Out Lines. Později tito dva hudebníci spolu s dalšími muzikantyvytvořili projekt ThemTherea složili album, které vyjde v září2018 a v české premiéře jej diváci uslyší v sobotu 23. června na největší scéně Metronome Festivalu Prague.

Metronome Festival Prague 2018

Praha, Výstaviště, 22. – 23. června 2018

Metronome Festival Prague je mezinárodní hudební festival, který se koná od roku 2015 každoročně̌ na holešovickém Výstavišti v bezprostřední blízkosti centra Prahy. Nabízí vystoupení nejzajímavějších mezinárodních hvězd v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Festival kromě kvalitní hudby a špičkového zvuku nabízí i amfiteátr s atmosférou, zastřešené scény, kvalitní jídlo bez front, fungující velkokapacitní wi-fi či dostatek míst k sezení.

Základní vstupenky jsou dostupné v několika kategoriích:

2 190 Kč Stání / 2 dny dospělý

1 19090 Kč Stání / 2 dny JUNIOR (12-18 let)

2 990 Kč Sezení / 2 dny dospělý

1 390 Kč Stání / 1 den dospělý

Děti do 11 let včetně a výšky 140 cm se mohou zúčastnit festivalu zdarma.

Comments

comments

Vyhledat