Mezinárodní den covervezí: letos už počtvrté

Mezinárodní den coververzí vznikl v roce 2021. Opakuje se vždy 5. února a jeho účelem je poukázat na půvab převzatých písniček. Letos ho oslavíme počtvrté.

Jako každý rok se k němu připojuje i Radio 1, které na pondělí 5.2. naplánovalo den s coververzemi.

 

 

Co je Mezinárodní den coververzí

Oslava umění převzatých písniček.

Kdy je Mezinárodní den coververzí

Připadá na 5. února, protože 5.2.1996 vyšlo ikonické album Murder Ballads od Nicka Cavea, které je skvělých coverů plné.

Jak si užít Mezinárodní den coververzí

Poslouchejte, hrajte, zpívejte a mručte oblíbené převzaté písně a objevujte nové!

Kdo udělal ten krásný vizuál s papoušky?

Marek Pokorný!

Kde poznat coververze, které možná neznáte

Pražské Radio 1 se ke svátku připojuje a 5. února 2024 mu věnuje celý den.

Zajímají vás příběhy jednotlivých písní hlouběji? Od pondělka 5.2. začíná na serveru Frontman vycházet seriál o coververzích, který připravuje renomovaný publicista Ondřej Bezr. „Odjakživa mám rád coververze – nebo to, čemu se v jazzu a blues říká „hraní standardů“. Baví mě různé pohledy na známé písničky, zejména samozřejmě, když se k novému zpracování přistupuje s invencí a nějakým tvůrčím vkladem. Ne, že by to platilo bezvýhradně, ale do jisté míry se dá určitě říct, že kvalita písně je v přímé úměře k množství jejích coververzí. O tomhle všem chci do Frontmana psát a hlavně to dokladovat konkrétními příklady: každý měsíc na jedné písni,“ říká.

Chcete audio? Autorka myšlenky na Mezinárodní den coververzí kurátoruje na Spotify playlist, který je průběžně obohacován o nové písničky. Užijte si je taky!

Comments

comments

Vyhledat