Michael Žantovský rekapituluje

Spisovatel, překladatel a diplomat Michael Žantovský vydává příští týden knihu S prominutím řečeno. Zábavným způsobem rekapituluje fantastickou jízdu, kdy byl poradcem a mluvčím Václava Havla a diplomatem. Tehdy se setkával s prezidenty, premiéry, králi a královnami, hollywoodskými a rockovými hvězdami. Bral to jako práci, ale ze zpětného pohledu to bylo fascinující, úžasné. Řada osobností, které autor ve své knize přibližuje, už není mezi námi, o to cennější je příležitost připomenout si je jinak než optikou médií.

Dílo ilustrované fotografiemi z autorova archivu vydává nakladatelství PROSTOR 23. března 2023 v rámci Velkého knižního čtvrtka. 


Michael Žantovský: S PROMINUTÍM ŘEČENO. Můj život mezi slavnými a mocnými  

V jakém sportu si vedla královna Alžběta lépe než herec Daniel Craig? Čím Woody Allen pohostil ve svém bytě Václava Havla? A kdo daroval Margaret Thatcherové „bahňáka“?

Spisovatel, překladatel a diplomat Michael Žantovský ve svém novém literárním díle s okouzlující nadsázkou a vtipem líčí nesmazatelné zážitky s významnými osobnostmi světového dění: od Václava Havla, George Bushe staršího, Françoise Mitterranda, Margaret Thatcherové a Michaila Gorbačova přes nizozemskou a britskou královnu a Rolling Stones až po papeže Jana Pavla II. a 14. tibetského dalajlámu. 

Díky autorovi čtenář prožije znovu, i když trochu jinak, převratné dějinné události konce dvacátého století – rozšíření Severo­atlantické aliance, peripetie mírového procesu na Blízkém východě a vývoj Evropské unie k „čím dál užšímu svazku“. Navštíví skutečné hlavní město Spojených států Georgetown, nashvillskou Grand Ole Opry i olympijské hry v Londýně, zavítá mezi hollywoodské hvězdy velikosti Jacka Nicholsona, Sylvestera Stallona či Woodyho Harrelsona, a zúčastní se dokonce též jednoho ze zasedání tajemné organizace Bilderberg, kde se za našimi zády rozhoduje o osudu nás všech. 

Ve třinácti kapitolách své knihy odhalí Michael Žantovský skutečnou povahu světového dění a potvrdí nám všechna podezření, se kterými jsme se dosud neodvažovali svěřit nikomu kromě svého psychiatra.

Odpovědný redaktor a redakce textu Radovan Beneš.

336 stran, cena 497 Kč 

Vydalo nakladatelství PROSTOR roku 2023.

Vydání první.

www.eprostor.com

 

Comments

comments

Vyhledat