Míchané drinky z kávy?

Kávu s tonikem asi už znáte, ale co takhle zkusit něco nového?

COFFEE SNACKS – TOHLE JE IN…stantní káva

Už jste vyzkoušeli nový trend? Míchané drinky s instantní kávou jsou dokonalé pro letní sezónu, a navíc jednoduché na přípravu. Energie a relax v jednom. Nové kreativní osvěžení – můžete zkoušet různé druhy (ne)mlék a přidávat i alkohol. Recepty vycházejí z běžně dostupných surovin a chutnají skvěle. Některé jen osvěží a dodají energii, jiné dokonce zaženou hlad nebo chuť na sladké třeba po dobrém obědě. Inspirujte se vybranými recepty, další najdete na www.kavajacobs.cz/recepty. Míchejte a bavte se s COFFEE SNACKS. 

A nejlepší jsou s lyofilizovanou kávou. Že znáte jenom lyofilizované ovoce? Toto sušené ovoce je nejchutnější a nejkvalitnější. A stejným způsobem, tedy sušením mrazem, se připravuje i ta nejlepší instantní káva – například Jacobs Krönung a Jacobs Barista Americano. 

 

Eko tip: Jako šejkr můžete používat prázdnou sklenici od instantní kávy Jacobs a místo skleničky zase obal menšího balení. Tak recyklujme!

 

FRUITY VELVET SMOOTHIE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet

200 ml (sójového) mléka

2 cl ovocného sirupu (jahoda/malina/mango)

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet, přilijte (sójové) mléko a ovocný sirup. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kousky čerstvého ovoce.

 

COFFEE LEMONADE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Barista Crema

200 ml perlivé citronové limonády

1/8 limetky nebo citrónu

Led

Postup přípravy s Aeropressem: Sklenici naplňte ledem a přilijte citronovou limonádu. Pomocí Aeropressu do ní dále přefiltrujte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Crema s trochou limonády. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte kouskem limetky nebo citrónu a servírujte.

Postup přípravy bez Aeropressu: Sklenici naplňte ledem a přilijte citronovou limonádu. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu limonády a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Crema. Důkladně protřepejte. Nalijte opatrně přes sítko do sklenice s limonádou. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte kouskem limetky nebo citrónu a servírujte.

 

COFFEE COLADA

2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung

150 ml ananasového džusu

4 cl světlého rumu

4 cl slazené kondenzované smetany/mléka

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, přilijte ananasový džus, světlý rum a slazenou kondenzovanou smetanu. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kouskem čerstvého ananasu. 

COCOA VELVET SMOOTHIE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet

200 ml (sójového) mléka

2 lžičky instantního kakaa

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet a dvě lžičky instantního kakaa, přilijte (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte špetkou kakaa. 

 

COCOCOFFEE SNACK

2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung

200 ml (ovesného) mléka

Kokosové chipsy

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, trochu kokosových chipsů a přilijte (ovesné) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kokosovými chipsy. 

 

INSTATONIC

2 lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano

100 ml tonicu

1/8 limetky  

Led

Sklenici naplňte ledem a přilijte tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu toniku a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano, která obsahuje i 15 % namletých kávových zrn. Důkladně protřepejte. Nalijte opatrně přes sítko do sklenice s tonikem. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

 

VANILLA VELVET SMOOTHIE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet

200 ml vanilkového (sójového) mléka

Špetka mleté skořice

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet, špetku mleté skořice a přilijte vanilkové (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kouskem skořice. 

 

BANANA BARISTA SMOOTHIE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano

200 ml banánového (sójového) mléka

2 lžičky instantního kakaa

Kokosové chipsy

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano, dvě lžičky instantního kakaa, trochu kokosových chipsů a přilijte banánové (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kokosovými chipsy, kousky banánu a trochou kakaa. 

 

HOT CREAMY VELVET

2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet

2 lžičky slazené kondenzované smetany/mléka

150 ml horké vody

Vnitřní stranu silnostěnné sklenice potřete slazenou kondenzovanou smetanou (případně kondenzovaným mlékem). Na dno sklenice přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet a zalijte horkou vodou. 

 

CHOCO-LATTÉ COFFEE SNACK

2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung

200 ml čokoládového (sójového) mléka

Kukuřičné lupínky (corn flakes)

Led

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung a přilijte čokoládové (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a posypte kukuřičnými lupínky. 

 

COFFEE SPRITZ VODKA/GIN 

2 lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano

150 ml tonicu

4 cl vodky/ginu

Led

Postup přípravy s Aeropressem: Sklenici naplňte ledem a přilijte tonic. Pomocí Aeropressu do ní dále přefiltrujte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano s vodkou/ginem. Ozdobte kouskem limetky a servírujte. 

Postup přípravy bez Aeropressu: Sklenici naplňte ledem a přilijte tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Barista Americano, přilijte vodku/gin a důkladně protřepejte. Nalijte přes sítko do sklenice s tonikem. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

 

COFFEE LIBRE

2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung

150 ml coly

4 cl světlého rumu

1/8 limetky  

Led

Postup přípravy s Aeropressem: Sklenici naplňte ledem a pomocí Aeropressu do ní dále přefiltrujte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung s rumem. Přidejte šťávu z limetky a dolijte colou. Ozdobte kouskem limetky a servírujte. 

Postup přípravy bez Aeropressu: Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, přilijte rum a důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice. Přidejte šťávu z limetky a dolijte colou. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

@jacobs_czsk

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat