Mistr černého humoru Dagsson se představí v Čechách jako stand-up komik

repro pořadatel akce
repro pořadatel akce

 

Islandský kreslíř Hugleikur Dagsson (1977), známý především jako tvůrce nejdrsnějších vtipů na světě, se poprvé představí v České republice jako stand-up komik. Se svojí stand-up show pojmenovanou Stand-up Comedy in English from a cartoonist who should know better vystoupení 3. prosince od 20:30 v pražském Kině Světozor a 5. prosince od 20:30 v brněnském baru Naproti. Dagsson je autorem mnoha knih, ve kterých vytahuje na světlo ty nejtemnější lidské stránky, nemilosrdně nabourává společenské konvence a bez zábran o nich vtipkuje. V ČR se představí díky projektu Velvet Comedy.

 

Dagssonovy cynické vtipy o smrti, náboženství, sexu a jiných rodinných tématech boří všechna společenská tabu. Jsou námětem nejen jeho kreslených anekdot, ale i stand-up vystoupení. „V komiksech si mohu dělat co chci, nepodléhají autocenzuře, protože nestojí na reakci publika. V komiksech mluví postavy. Na pódiu jsem sám za sebe. Za své kresby se mohu schovat, ale na pódiu jsou zraky upřeny přímo na mě. Nemohu být až tak nemravný, přesto se snažím o tak černý humor, jak je to jen možné,” říká islandský komik a karikaturista Hugleikur Dagsson. Populárnímu žánru stand-up comedy se věnuje již několik let.

 

“Dagsson je mistr nejčernějšího humoru v kreslené i mluvené formě. Já jsem opravdu ráda, že poprvé představí českému publiku i svoji hovornější stránku,” říká Kristýna Haklová, zakladatelka projektu Velvet Comedy. Ten každé úterý pořádá v Czech Inn Baru v pražských Vršovicích pravidelná vystoupení českých i zahraničních komiků, která jsou vždy v anglickém jazyce.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Předprodej pražského vystoupení bude spuštěn na webu Kina Světozor ve středu 14. listopadu. Lístky na brněnskou show, která se uskuteční na domovské scéně Velvet Comedy, v absinthovém baru Naproti, jsou v prodeji přes portál Goout.cz. Vystoupení jsou v anglickém jazyce. Po obou představeních bude možné nechat si podepsat knihu nebo si pořídit triko, mikinu, plakát s autorovými kreslenými vtipy.

 

Knihy H. Dagssona přeložené do češtiny

A tomu se mám smát? (r. 2008)

A to je nějaký vtip? (r. 2009)

A tohle má být legrační? (r. 2010)

Lidové fláky (r. 2013)

 

Stand-up comedy shrnutí

Praha – 3. 12. 2018 od 20:30, Kino Světozor

Brno – 5. 12. 2018 od 20:30, bar Naproti

Důležité odkazy

Vstupenky Praha: https://www.kinosvetozor.cz/

Vstupenky Brno: https://goout.net/cs/divadlo/hugleikur-dagsson/khgsd/+igeal/

FB událost Praha: https://www.facebook.com/events/302243627038098/

FB událost Brno: https://www.facebook.com/events/329455414275138/

Web Velvet Comedy: http://www.velvetcomedy.cz/

FB Velvet Comedy: https://www.facebook.com/pg/velvetcomedycz/about/?ref=page_internal

 

 

Comments

comments

Vyhledat