Mlsné medvědí příběhy potěší děti v září

Veselá dobrodružství dvou věčně hladových chlupáčů a jejich kamarádů z celého světa, animovaný film pro děti Mlsné medvědí příběhy,vstoupí nakonec do distribuce 10. září. Jeden z medvědích příběhů byl mezitím vybrán do soutěže nejvýznamnějšího festivalu animovaného filmu ve francouzském Annecy. V povídkovémfilmovém dobrodružství režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové, určeném nejen nejmenším divákům, se na plátnech kin objeví v hlavních rolích nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška. Hudbu k doprovodné filmové písničce nazvané Brumbrum, Miška! složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi.

Ukázka zde: https://youtu.be/yTSuaQKh8cs

 

Jeden je velký a druhý je mrňousek. A oba mají stále hlad. Nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška ve filmu Mlsné medvědí příběhy zažívají veselá dobrodružství. Vaří nejrůznější dobroty, sbírají houby, slaví Vánoce v létě, protože je každý rok kvůli zimnímu spánku prospí, dokážou, že se umí nejen pohádat, ale i usmířit a chystají také velkou medvědí hostinu s kamarády z celého světa. Středometrážní film Mlsné medvědí příběhy ocení především nejmenší diváci, ale bavit se budou i jejich starší sourozenci a rodiče. Film vznikl volně na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka. Hlasy medvědům propůjčili David Novotný, Lukáš Příkazký, Pavla Tomicová a Jan Vondráček, výtvarníkem filmu je Filip Pošivač.Hudbu k filmu Mlsné medvědí příběhy složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi.

 

Povídkový film Mlsné medvědí příběhy navazuje na loňské podzimní pásmo Hurá na pohádky a je zároveň pozvánkou na připravovaný šestadvacetidílný večerníček Mlsné medvědí příběhy, který Česká televize uvede v roce 2021.Producentkou Mlsných medvědí příběhů je Bára Příkaská ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a evropský program Kreativní Evropa MEDIA. Do kin ho uvede společnost Aerofilms. Více na www.bionaut.cz.

Comments

comments

Vyhledat