Modulární a synťáková scéna na lodi

Mutanti. Foto pořadatel akce
Mutanti. Foto pořadatel akce

NSHT, projekt, který už 4 roky po českých klubech představuje vybrané interprety modulární a synťákové scény, přichází opět do Prahy.

NSHT má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně i Praze. A právě v hlavním městě tento svátek živé elektroniky i nadále zůstává – pro letošek se jeho organizátoři rozhodli doslova zakotvit v Cargo Gallery. Pravidelní návštěvníci NSHT akcí ale moc dobře tuší, že hutné basy, syntezátorové plochy a hypnotická rytmika „krabiček“ by dokázala rozhoupat i Titanic.

 

Místem činu je tentokrát Smíchovská náplavka, konkrétně nákladní člun s technickým označením M6003. Spoustu dalších písmenek v kombinaci s čísly se 28. srpna nahromadí i uvnitř této sedmdesátimetrové „lodičky“. Synťáky, moduláry, drum machines, grooveboxy… Na tom všem si NSHT vždy zakládal a svou víru v bastlíře a krabičkové producenty rozhodně nehodlá měnit!

 

Věrný ale zůstává i své specifické vizuální složce. Těšit se tak znovu můžeme na bodypainting pod UV lampami, který z každého návštěvníka vytvoří nikým neřízený zdroj pestrobarevného světla. Aby toho nebylo málo, projekce a efekty si na starost vezme pražský kolektiv Laser Hazer, který o sobě dává svým uměním stále častěji vědět na akcích po celé republice.

 

Naopak novým směrem, který je v programu aktuálního ročníku více než patrný, jsou mimo nástrojů i mikrofony. Na pódiu se totiž v průběhu noci vystřídají hudební projekty a uskupení, které se nebojí rapu a dalších vokálních projevů: Ať už v posledních měsících všemi opěvovaná experimentální dvojice P/\ST, matadoři svého žánru Mutanti hledaj východisko či roztodivní disco-punkáči Hello Marcel. Letošní program se tak bezesporu postará o náležitý zátěžový test celé Cargo Gallery.

 

Ještě před tím ale bude první část večera patřit čerstvému projektu Ambitus, improvizované elektronice na vlnách minimal house a ambientu, za kterou stojí dva nadšení sourozenci. Po nich pak bude své beaty, stejně precizně jako vloni, servírovat plzeňský Midub Sound. Specialitou letošního NSHT je i speciální workshop živé elektroniky, který v režii mladého a zapáleného producenta Shor Fitsch celou páteční krasojízdu zahájí – a to je silný důvod k tomu nezmeškat start!

 

NSHT

🔮MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO

„Prostor, který se rozpíná a smršťuje podle toho s jakou intenzitou se dotýká planet, zvířat a lidí. Vyprávění příběhů, které se míhají na kraji zorného pole a noří se sami do sebe.“ To jsou Mutanti jejich vlastními slovy. Je vlastně potřeba něco dodávat?

🔗https://mutantihledajvychodisko.bandcamp.com 

 

🔮P/\ST

„Není kam utéct, kov svírá pevně,“ vzkazují pražští experimentátoři. Jejich rap za doprovodu hutné sub-basy uzamkne NSHT do pasti a my? My se už nemůžeme dočkat.

🔗 https://pastpraha.bandcamp.com/ 

 

🔮HELLO MARCEL

Disco-punk v podání této talentované dvojice strhne k tanci i mrtvého. Tak „pojď si ještě trsnout naposled, ať jsou na tebe hrdí máma s tátou“, protože co víc vlastně chceš? Možná snad jen kousek Bůčku…

🔗 http://hellomarcel.cz/ 

 

🔮MIDUB SOUND

🔗 https://soundcloud.com/midub

 

🔮AMBITUS

🔗 https://soundcloud.com/ambitus_records 

 

afterparty: BRIGITTE NOIRE

🔗 https://soundcloud.com/brigitte_noir 

 

vizuál: LASER HAZER

🔗 https://www.facebook.com/laserhazer 

 

Vstupenky:
https://goout.net/cs/listky/nsht-mutanti-hledaj-vychodisko+p-st+more/nach/
FB:
https://www.facebook.com/events/1158200994559878/

 

Comments

comments

Vyhledat