Moje kino LIVE hraje po celé republice a zavádí i soukromé projekce

Projekt Moje kino LIVE vznikl v polovině března jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Iniciovala ho spřátelená kina Aero, Bio OKO, Světozor a nové butikové kino Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. Po pár dnech se ke sdílenému vysílání připojila další kina z celé České republiky a každý týden se přidávají další, v současné chvíli jich je 34. Diváci si tak sami mohou vybrat, které kino chtějí koupí vstupenky podpořit. Během promítání v reálném čase nejenže uvádí kvalitní filmovou tvorbu, ale i modelují návštěvu kina prostřednictvím chatu, živých úvodů a dalších přidružených formátů. Novinkou je nabídka soukromých projekcí pro firmy i další organizace. Více na novém webu www.mojekinolive.cz.

„Platforma původně vznikla pro naše kina, aby mohla dělat to, co je baví i v době, kdy jsou kamenná kina zavřená. Když se nám začali ostatní kinaři sami ozývat, zda si mohou naprogramovat Moje kino LIVE a spolupracovat, tak jsme měli velkou radost a potvrdilo se tak, že projekt má potenciál. Nyní se zvyšuje zájem i o soukromé projekce od firem pro jejich zaměstnance či klienty, což nám dále umožňuje rozšiřovat možnosti tohoto projektu. Je to zkrátka něco jako online pronájem, který umíme technicky odbavit i s živými úvody a oblíbeným chatem,“ říká Ivo Andrle, zástupce výše zmíněných kin a distribuční společnosti Aerofilms, která v online prostředí nabízí také videotéku Aerovod.

První dva týdny se v Moje kino LIVE hrály zejména tzv. feel good filmy, nyní se dramaturgická škála už značně rozšířila. „Stejně jako v našich kinech nabízíme i v rámci online streamu převážně kvalitní filmovou produkci, a to jak novější, tak i ty starší a ověřené tituly. Kromě novinek mají velmi kladnou odezvu i originální obsahy jako jsou přednášky a besedy s tvůrci či slavnými osobnostmi. V průměru jednotlivé streamy navštěvuje sto až tři sta diváků. Nad tyto cifry vybočila předpremiéra filmu Zrcadlení tmy s následným povídáním Jaroslava Duška, kterou navštívilo okolo 2800 diváků či stream Deset let v trabantu s přednáškou Dana Přibáně, na který ‘přišlo’ 1700 fanoušků ze všech koutů republiky,“ říká Vojtěch Marek, dramaturg Moje kino LIVE.

V následujících týdnech čeká diváky hned několik exkluzivních uvedení filmů i jiných formátů. Bude to třeba předpremiéra snímku Dokud se tančí v úterý 28. dubna. Ten slibuje upřímné, emocionálně obnažené švédsko-gruzínské queer drama, které získalo cenu za nejlepší film na MFF v Oděse či cenu za nejlepší režii na MFF v Sarajevu. Online se 5. května uskuteční slavnostní premiéra filmu Kanáři, v němž se policejní inspektor Cristi musí za pomoci krásné Gildy naučit kódovanou pískanou řeč Kanárských ostrovů, aby vysvobodil z vězení drogového mafiána a získal tak balík peněz. Tento podvratný detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes.

Novinkou, a nejen originální technickou výzvou pro online Moje kino LIVE, bude i formát Pecha Kucha Night Prague, pro který je již 14 let domovským kinem žižkovské Aero. V rámci jednoho večera a to 29. dubna, stejně jako naživo, vystoupí 10 zajímavých autorů z různých tvůrčích oblastí. Ti odprezentují svůj projekt prostřednictvím 20 slidů, z nichž každý se objeví na obrazovce pouze na 20 vteřin. Po úspěchu přednášky Dana Přibáně se diváci mohou 30. dubna těšit na přednášku Marek Slobodník na pionýru. Ostřílený motorista a cestovatel uvede jeho krátký film, bude povídat o svých dobrodružných cestách a exkluzivně představí nezveřejněné scény z nového filmu Afrikou na pionýru.

Nově má platforma i webové stránky www.mojekinolive.cz, kde zájemci naleznou základní informace o a stejně tak seznam všech aktuálně zapojených kin. Šestice zakládajících kin navíc nabízí v rámci Moje kino LIVE odstupňované ceny vstupenek a to od 100 Kč až do 1000 Kč. Je na každém divákovi, jakou z částek se rozhodne zaplatit. Stream tak není jen příjemným programem na večer, ale je i je i plnohodnotnou podporou kin v nelehké době. Protože ačkoliv se virtuální kino uchytilo, tržby projektu ani zdaleka nemohou kinům nahradit výpadek standardních tržeb, jaké mívala před obdobím pandemie.

Už nyní je však jasné, že projekt Moje kino LIVE, který vzniknul jako reakce na korona krizi, bude fungovat i po jejím odeznění. Tento formát má a bude mít své diváky. Ať už z míst, kde některé filmy není možno vidět v kině, nebo třeba pro diváky, kteří z jakéhokoliv důvodu nebudou moci do kina v daný den vyrazit. Pro tvůrce se platforma Moje kino LIVE stává skvělým nástrojem, pomocí něhož se mohou setkat a oboustranně komunikovat se svými fanoušky ze všech koutů Česka v jednom okamžiku.

Program

  • 28.4. Dokud se tančí předpremiéra
  • 29.4. Pecha Kucha Night Prague vol. 68
  • 30.4. Na pionýru s Markem Slobodníkem
  • 1.5. Tenkrát podruhé
  • 2.5. Pátrání po Sugar Manovi
  • 3.5. Moonlight
  • 5.5. Kanáři online premiéra

 

Vstupenky v prodeji na webech jednotlivých kin. Jejich seznam najdete na www.mojekinolive.cz

Comments

comments

Vyhledat