MUD se otevírá a je zdarma

Výstavní sály, kavárna a dvorek připraven! Po dvou měsících se MUD opět otevírá, a to až do poloviny léta se vstupem ZDARMA. Přijďte se podívat na jednu ze čtyř výstav, na přehlídku Oscarových krátkých animovaných filmů nebo prostě jen tak posedět s kávou na dvorku. Nezmeškejte ani vernisáž sochaře Petra Holečka, která se uskuteční 28. května.

VÝSTAVY PRODLOUŽENY

Až do poloviny července můžete navštívit všechny výstavy MUD. V patřičném rozestupu 2 metrů projděte instalaci Lukáše Musila K tomu se dostanem, výstavu kreseb a objektů Luboše Plného Corpus Humanum, výstavu děl Jiřího Kubového Obrazy a prostorovou instalaci Patrika Proška Prorost. 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

21/5/17:00-18:15

Proč Lukáš Musil pokryl stěny prvního sálu papírem? Jak dlouho trvá Lubošovi Plnému dokončit jednu kresbu a proč obrazy Jiřího Kubového nemají rám? Nechte se výstavami provést samotnými kurátorkami.

BIOGRAF MUD / Krátké filmy 2020 nominované na cenu Oscar

21/5/18:30-20:00

Sezóna velkých filmových cen je opět tu a v BIOGRAFU MUD se o tom přesvědčíme na vlastní oči. Přijďte se kouknout na animované filmy, které byly nominovány na zlatou sošku Oscara.

 

Vernisáž / Petr Holeček / Zavři zvenku a vejdi znova

28/5/18:00-20:00
kurátorka výstavy: Barbora Ficková

Největší síla soch Petra Holečka spočívá v tom, že vypadají, jako by se každým okamžikem měly pohnout. V široké škále témat se nejčastěji objevují zvířata a lidské postavy, často stavěné do komických situací. Výjimkou ale nejsou ani vážná témata zachycující lidské emoce nebo abstraktní pojmy. Velmi dobře zvládnuté technické provedení a osobitý styl Petra Holečka přivádí často diváka v úžas nad dokonalým vyvážením jeho soch a prací s prostorem. Křehkost ve spojitosti se sílou materiálu vytvářejí dynamiku, která vdechuje jeho sochám život.

 

CELODENNÍ DÍLNA /
S Lukášem Musilem

30/5/10:00-16:00
pro děti: 7–15 let.

Sobotní výtvarná dílna vychází ze site specifik instalace K tomu se dostanem, kterou speciálně pro MUD vytvořil umělec Lukáš Musil. A právě s ním celá dílna bude.

 

ZÁPIS DO PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ ZAHÁJEN

Jak a proč vznikl street art, co jsou to intervence v prostoru, jaký smysl a význam má performance a kolik příběhů se skrývá v jedné soše ve městě?
Setkání s umělci, výtvarné dílny, spousta her, koupání a legrace! Přihlaste Vaše děti na některý z nabízených turnusů

1. turnus: 6. – 10. 7. 2020
2. turnus: 3. – 7. 8. 2020
3. turnus: 17. – 21. 8. 2020

 

https://mudbenesov.cz/

Malé náměstí 74
256 01 Benešov

Comments

comments

Vyhledat