My Street Films vyhlašuje ceny pro amatérské dokumentaristy

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Už popáté se letos koná soutěž o nejlepší krátký amatérský dokument, kterou vyhlašuje  My Street Films. Svůj film s délkou do 10 minut může soutěže přihlásit kdokoliv, uzávěrka přihlášek je 9. září 2018.

Portrét, reportáž, esej, báseň? I takovou formu může mít váš soutěžní film. Může být i hraný, pokud bude natočen dokumentární metodou nebo s dokumentárním aspektem v příběhu. Tak neváhejte a připojte svůj příběh na filmovou mapu Česka!

Porota: Třeštíková, Uhlová, Tabakov
O vítězích soutěže bude rozhodovat tříčlenná porota, kterou letos tvoří filmová producentka Hanka Třeštíková, investigativní novinářka Saša Uhlová a dramaturgyně portálu DAFilms.cz Diana Tabakov.  
Producentka Hana Třeštíková má za sebou řadu filmů a dvě nominace na Českého lva 
v kategorii Nejlepší dokumentární film: za snímky Bratříček Karel Zkáza krásou. Reportérka Saša Uhlová je scenáristkou a aktérkou filmu Český žurnál: Hranice práce (režie: Apolena Rychlíková), který loni získal Cenu české filmové kritiky a cenu za Nejlepší český dokumentární film na MFDF Ji.hlava. Diana Tabakov je od roku 2011 vedoucí akvizic mezinárodní platformy Doc Alliance Films (DAFilms.cz), letos byla členkou dokumentární poroty na MFF Karlovy Vary. 

My Street Films Awards
Tři nejlepší snímky budou promítnuty na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.
Autor či autorka vítězného filmu pak bude hostem jihlavského festivalu, kde bude mít možnost seznámit se s předními světovými dokumentaristy. Vítězný film dále získá mezinárodní distribuční podporu na online platformě dokumentárních filmů DAFilms.cz. Vyhlášení vítěze proběhne 3. října v rámci festivalu Film a architektura.

Cílem soutěže je nabídnout amatérům i aspirujícím filmařům veřejnou platformu k vyjádření se k aktuálnímu dění, událostem či jevům, jež oni sami považují za relevantní a chtějí je reflektovat. Soutěž se koná každoročně v září, přihlásit se může kdokoliv. Všechny přihlášené snímky jsou umístěny na online filmovou mapu mystreetfilms.cz, nejlepší z nich se pak promítají během festivalu Zažít město jinak, a to na několika lokacích v Praze.
Podrobnosti soutěže viz http://mystreetfilms.cz/cs/msf-awards

Comments

comments

Vyhledat