Na co do Kina Pilotů? Víme!

                              ​​ Události v Kině Pilotů 14. 11. – 18. 11.

Novinkami v Kině Pilotů jsou filmy Le Mans, Amnestie, Falešně, Doktor Spánek od Stephena Kinga a Matthias a Maxime.

Fany a pes

Datum: od 14. 11.

Pokračuje promítání rodinného filmu Fany a pes. V Kině Pilotů je pro děti připravena maketa Berlínské zdi, kde mohou zanechat vzkaz, původní trabant, omalovánky, kvízy a další aktivity.

Český dabing.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2287744

Le Mans

Datum: od 15. 11.

Strhující příběh o tom, jak konstruktér aut Carroll Shelby a britský jezdec Ken Miles postaví pro automobilku Ford revoluční závodní auto, aby mohli zvítězit nad Enzem Ferrarim v závodu 24 Le Mans ve Francii roku 1966. Držitel Oscara Matt Damon a Christian Bale ve filmu inspirovaném skutečnou událostí.

Anglicky s titulky.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2297101

Amnestie

Datum: od 15. 11.

Sametová revoluce v roce 1989 přinesla většině lidí svobodu, někomu ale přinesla i problémy, a někomu jinému zase příležitost a kariéru. Z bývalých prominentů se stávají vězni, z bývalých disidentů a vězňů se přes noc stávají politici a lidé s vlivem. Už za socialismu se začíná odvíjet příběh, který revoluce zrychlí a který vyvrcholí během krvavých událostí největší vězeňské vzpoury u nás. Emotivní thriller Amnestie o manipulaci, násilí a zradě přináší na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2297131

Doktor Spánek od Stephena Kinga

Datum: od 14. 11.

Film navazuje na děj snímku Osvícení podle Kingova prvního románu. Nyní dospělý Dan Torrance se usilovně snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem z hotelu a najít klid v duši. Vše se ale změní ve chvíli, kdy se setká s Abrou, dívkou obdařenou mimořádnými schopnostmi označovanými jako „osvícení“.                              Anglicky s titulky.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2296678

Matthias a Maxime

Datum: od 14. 11.

Vynikající režisér Xavier Dolan přichází s dalším snímkem. Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi – jaké city k sobě opravdu chovají? Léta plynou a jejich cesty se rozchází, s třicítkou na krku však musí oba shodně učinit rozhodnutí, která zásadně ovlivní jejich budoucnost. V osmém snímku se režisér opět pouští do témat přátelství, rodinných vztahů a zamilovanosti, aby přinesl intimní portrét dvou tápajících mužů, v nichž se jeden snaží potlačit svou přirozenost a druhý žít autenticky.Francouzsky s českými titulky.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2296747

Falešně

Datum: od 16. 11.

Multimilionář Markus si při okrádání státu možná připouštěl, že ho jednou investiční podvody přivedou za mříže, rozhodně však nebyl připraven na variantu, v níž ho nevyřízené účty s podsvětím dostaly na oddělení, kde si odpykávají trest ti nejopovrhovanější vězni. K absurditě celé situace se Markus připojuje k vězeňskému pěveckému sboru, ale od začátku mezi muže nezapadá. Kde je vůle, tam je cesta, říká se, ale co když je taková vůle zlomyslná a mocichtivá? Černým humorem prosycená tragikomedie o stinných stránkách života. ​​ Dánsky s titulky.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2296663

Karel, já a ty

Datum: od 14. 11.

Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša cítí, že se její vztah s manželem Karlem vyčeral, a tak od něj na čas odchází. Film s neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2297341

Etzler a Šídlo: jejich listopad 89

Datum: 14. 11.

Debata s novináři. V listopadu 1989 byl sedmnáctiletý Jindřich Šídlo studentem Gymnázia v Praze a šestadvacetiletý Tomáš Etzler četařem absolventem v kasárnách v Táboře. Dnes oba patří mezi nejznámější novináře v České republice. Jak na podzim roku 1989 vzpomínají? O své mimořádné osobní zážitky se podělí během komorního večera v Kině pilotů.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2297338

Kino Pilotů dále vysílá i starší snímky: www.kinopilotu.cz

Comments

comments

Vyhledat