Na crowdfundingovém portálu Hithit.cz padl další rekord

Zlínští obuvníci Vasky opět posouvají hranice naHithitu. Milion vybrali rychleji než DVTV

Na crowdfundingovém portálu Hithit.cz padl další rekord. Zasloužila se o něj česká firma Vasky s kampaní na kožené tenisky, kterou fanoušci už během prvního dne podpořili částkou přesahující jeden milion korun. Milionovou hranici pokořila ještě o něco rychleji než dosavadní rekordmani DVTV. Těm se před pár týdny na Hithitu povedlo vybrat bezmála 10 milionů korun.

Vasky jsou zlínská obuvnická značka, která je na trhu pátým rokem. Za tu dobu se jí podařilo prodat téměř 30 000 párů bot. Teprve nyní se ale rozhodla představit první model tenisek. O podporu zákazníků se rozhodla požádat prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit, kde lze tenisky zakoupit v předprodeji za nejnižší možnou cenu.

Nás těší, že se jednání s Vasky podařilo dotáhnout, značku známe dlouho, sami jejich boty nosíme. A podobné závody, kdo vybere na Hithitu první milion, nás samozřejmě baví,” říká s úsměvěm spolumajitel Hithitu Pavel Eichler.

Přípravy nových tenisek trvaly více než jeden rok. Byla to dlouhá cesta. Jako obvykle jsme začínali u prázdných skiců, kam jsme si nakreslili asi 20 různých návrhů. Postupně se nám začala nová silueta boty formovat a my mohli začít zajišťovat výrobu a nové materiály. Jsem rád, že jsme se dobrali do finále. Sám naše tenisky už nějaký čas testuju a musím říct, že jsou takové, jak jsem si je představoval: pohodlné, minimalistické a naše,pochvaluje si nové tenisky dvaadvacetiletý zakladatel firmy Václav Staněk.

Cílové částky 450 000 korun se Vasky povedlo dosáhnout už během prvních pár hodin od spuštění kampaně. Netrvalo dlouho a došlo i na milionovou hranici. Podpora přispěvatelů je neuvěřitelná a velmi si jí vážíme. Za 25 hodin se nám podařilo vybrat jeden milion korun, čímž jsme posunuli hranice českého crowdfundingu zase o kousek dál. Mám radost, že je kampaň úspěšná a že je o českou výrobu takový zájem,” říká Václav Staněk.

Jelikož si nové tenisky Vasky lze předobjednat až do 23. 7., je dost možné, že se dočkáme ještě dalších rekordů. Po dosažení jednoho milionu korun firma Vasky fanouškům věnovala nové extra odměny v podobě variant tenisek v bílém nebo elegantním hnědém odstínu. Dalším milníkem je částka 2 miliony korun. Jestli dosáhneme dvou milionů, přidáme siluetu tenisek do našeho konfigurátoru. Zákazníci si pak budou moci do budoucna navrhovat tenisky podle svých představ, dodává marketingový ředitel Jan Kočenda.

Hithit.cz nyní prochází mimořádně úspěšným obdobím. Během covidkrize spustil program pro zasažené živnostníky Antivir, který 90 projektům přinesl téměř 9 milionů, poté internetová televize DVTV vybrala skoro 10 milionů. Poslední dny Hithit každý den prodá přes tisíc položek a denní obrat převyšuje milion korun.

www.hithit.cz

Comments

comments

Vyhledat