Na plátna českých kin vstupují poklady z dílny studia Ghibli

Animační studio Ghibli již několik desetiletí ohromuje svými tajemnými a krásnými příběhy generace diváků po celém světě.

Díky distribuční společnosti Aerofilms budou mít během tohoto roku diváci možnost připomenout si v kinech během přehlídky Ghibli svět výběr toho nejlepšího, co studio za téměř čtyřicet let své existence vyprodukovalo. Pro účel uvedení v kinech byly některé ze snímků opatřeny novými překlady titulků, jež pro tuto příležitost vytvořili přední čeští japanologové, a v případě mnoha filmů je to pro české diváky vůbec první možnost spatřit tato díla na stříbrném plátně.


Od 13. června se v kinech představí čtveřice snímků, díky kterým se budou moci diváci podívat do dosud téměř neobjevených koutů legendárního animačního studia. Spolu s návrhářem letadel Džirem ve filmu Zvedá se vítr budou moci diváci vzdát holt Mijazakiho lásce k aeroplánům. Spolu s Příběhem o princezně Kaguje budou moci zažít sladkobolnou oslavu života, na první lásky pak vzpomenou díky filmu Ozvěna vln moře.  Jak se může prolínat japonská poetika spolu s tou evropskou pak uvidí v dechberoucím podobenství Červená želva.

Podívejte se na teaser k výběru snímků: https://www.youtube.com/watch?v=Kvq1AM7vUwE

Comments

comments

Vyhledat