Na Smíchově je výjimečné vietnamské bistro. A není to street food

foto
foto

Na Smíchově v Drtinově ulici jsme narazili na výjimečné bistro, které kombinuje český a vietnamský přístup.

Jmenuje se Nhà hai hành a provozuje ho šéfkuchař Tomáš Cibulka a jeho žena Tiny, kteří se poznali při práci ve vyhlášeném podniku La Degustation (on předtím vařil v Alcronu).

Je to zvláštní mix vychytaných gastronomických prvků, lehce kýčovitého barevného plastu a rodinné atmosféry.

Dostanete tady trochu jiná jídla, než jaká si možná spojujete s Vietnamem – tady se nevaří módní „street food“, ale spíš domácí kuchyně. A podává se taky jinak:

„Lišíme se nejen nabídkou, ale i principem,“ vysvětlil nám Tomáš Cibulka. Běžný styl známý z ostatních bister je je jeden člověk – jedna miska. „My to děláme tak, jak se jí doma. Na stole je rýže, bylinky, maso, ryba, ovoce… a každý si nabírá.“

V tomto duchu, tedy dlouhé sezení u stolu plného jídla, jsou i sobotní takzvané hot poty. „To je vietnamský společný zážitek, kdy lidi stráví u jídla celý večer,“ vysvětluje Tomáš Cibulka. „Na stole je silný masový vývar na malém vařiči, a k tomu jsou k dispozici různá syrová masa, krevety tofu, bylinky… a lidi si to v tom horkém hrnci vaří.“

foto Nha Hai Hanh

V pátek se tady konají zase degustační večeře, v podstatě hostiny. Můžete si ti rezervovat hostinu pro dva i pro pět lidí, bistro se vám přizpůsobí.

V době pandemie byli v Nha Hai Hanh nuceni podávat jídlo do krabičeka  dostanete ho tak i dnes, ale není to kompletní zážitek. „Není úplně jednoduché přenést informaci do krabičky. Tady na místě jsme schopni lidi navést, proč se třeba podává ten vývar,“ nabádá šéfkuchař k tomu, abyste si radši přišli posedět k nim než odnesli krabku do kanclu.

Martin Hasík, Tomáš Cibulka a Barbora Školubová,  foto Deaf Blind Not

Kromě toho si tak na místě užijete jejich jedinečný veselý interiér a atmosféru: plastové židličky a košíčky, letáky na stolech a celkově lehce infantilní a hravý styl k Nha Hai Hanh patří. „My jsme si schválně přivezli z Vietnamu i ty talíře,“ dodává Tomáš Cibulka.

foto Nha Hai Hanh

Otevřeno mají denně. Přijďte se taky podívat!

 Nha Hai Hanh

[ňá háj hæng]⁣
Drtinova 20, Praha 5
út – so 11:30 – 22:00⁣
ne – po – zavřeno⁣

nhahaihanh.cz

https://www.instagram.com/nhahaihanh/

 

Comments

comments

Vyhledat