Na velikonoční koncert pro celou rodinu můžete zajít 24. března do vršovického Vzletu

Pro rodiny s těmi nejmenší diváky od 5 let Vzlet přichystal sérii komentovaných koncertů s hudební lektorkou Klárou Boudalovou a hudebníky z České filharmonie a HAMU, která odstartovala již 2. října 2022. Za tu dobu ve velkém sále Vzletu zaznělo šest koncertů a každý se věnoval jinému tématu a v každém hrál prim jiný nástroj. 

Na 24. března je přichystaný koncert věnovaný jaru a Velikonocům. Při něm se vydáte na veselou hudební cestu s lidovými písničkami, zajíčky, a hlavně hudebními slepičkami. Upletete si hudební pomlázku, zahrajete si na vrbovou píšťalku a dozvíte se, jaký je rozdíl mezi klarinetem a rozčileným kohoutem. To vše s lidovou hudbou a hudbou českých autorů jako Smetana, Janáček, Martinů a Dvořák – k výročí Roku české hudby.

Koncert začíná v 17:00 a před jeho začátkem od 15:30 je pro děti již tradičně pro připravený workshop.

Klára Boudalová je pověstná tím, že dokáže nadchnout děti svými svéráznými metodami, kdy na podiu předvádí chemické pokusy, nebo učí děti hrát na nástroje z odpadků. Zároveň vysvětluje dětem (i jejich rodičům) jak s hudbou naložit i ve svém běžném životě, protože všechny zvuky nás totiž nějak obohacují.

A úplně nejdůležitějším poselstvím těchto rodinných koncertů je to, že je potřeba mít z hudby radost. 

 Rodinný Vzlet: Veliko-ko-noční ko-ko-ncert

Neděle 24. března – 17:00

https://bit.ly/498lFNT

Vzlet – Holandská 1, Praha 10 – Vršovice

Comments

comments

Vyhledat