Na zahajovacím koncertu KVIFF vystoupí Morcheeba

Foto: Michelle Hayward
Foto: Michelle Hayward

Slavnostní zahajovací koncert letošního ročníku karlovarského festivalu, který se již několik let koná pro veřejnost zdarma na pódiu před hotelem Thermal, bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě již ohlášeného vystoupení Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také legendární britská skupina Morcheeba.

Londýnskou kapelu Morcheeba založili v roce 1995 bratři Paul a Ross Godfreyovi se zpěvačkou Skye Edwardsovou. Debutový singl ‚Trigger Hippie‘ znamenal faktický start skupiny Morcheeba jako tria a díky tomu zanedlouho získali smlouvu s nahrávací společností. V roce 1996 vydali uznávané debutové album Who Can You Trust? a začali www.kviff.com hrát naživo. Během několika následujících let se kapela dostala do celosvětového povědomí, za průlomové pak hudební kritika považuje album Big Calm z roku 1998. Následovala alba Fragments of Freedom (2000) a Charango (2002). Morcheeba doposud vydala deset studiových alb, z nichž vzešla řada hitů jako například ‚The Sea‘ a ‚Rome Wasn’t Built In A Day‘.

Od druhé poloviny 90. let patřila Morcheeba k uskupením, která spoluurčovala dění na světové hudební scéně. Složení kapely se v průběhu téměř tří desetiletí existence proměňovalo. Skye Edwardsová v roce 2003 Morcheebu opustila, aby se po sedmileté odmlce vrátila, následně vznikla alba Blood Like Lemonade (2010) a Head Up High (2013). Paul Godfrey v roce 2015 z kapely odešel, dnes je tedy jejím základem autorské a interpretační duo Skye Edwardsová a Ross Godfrey. Zatím posledním počinem Morcheeby je album Blackest Blue, vydané v roce 2021, které recenzenti označují za jedno z jejich nejlepších.

Morcheeba koncertovala v České republice několikrát, naposledy na festivalu Metronome Prague Warm Up v září 2021. Sedm měsíců před tím podpořila světovou premiérou písně z alba Blackest Blue i „pandemický“ online koncert Národ sobě – kultura tobě.

Koncert kapely Morcheeba proběhne před hotelem Thermal v rámci slavnostního zahájení MFF Karlovy Vary 30. června od 19 hodin a pro veřejnost bude zdarma.

Koncert Indoor Garden Party s Russellem Crowem proběhne ve stejný den také před hotelem Thermal, začne ve 22.45 a bude rovněž zdarma.

Koncertní program zahajovacího večera 30. 6. doplní také vystoupení zpěváka Vojtěcha Dyka s jeho autorským projektem D.Y.K. Tento koncert začne ve 21 hodin v prostoru Mattoni Life Baru u Vřídelní kolonády

Comments

comments

Vyhledat