NAROZENINY ROXY: CO TEĎ DĚLAJÍ FVTVRE?

Soundczech 1000×200

Soundz Czech je zpátky! V rámci narozenin 25. října ROXY a NoD opět přinese koncerty českých kapel.

FB událost

Vstup je 100 korun, zahrají ZrníF V T V R EBranko’s BridgeSpace LovehoštyPrisStereofoxatlantikMarketMøreti, C:/LEANWATER, Voodoo808, Hyenxxx.

Postupně přinášíme rozhovory s Pris a FVTVRE (více o kapele také v loňském interview v našem archivu).

FVTVRE, foto Lukáš Horký

3+1 otázka pro FVTVRE

Jaký máš vztah k Roxy a vybaví se ti nějaká speciální vzpomínka, když ten název slyšíš?

Kay Buriánek: Veskrze ambivalentní, asi. Dneska už do Roxy chodím sporadicky a určitě za to nemůže ani klub, ani dramaturgie, ani lidi. Prostě to tak je. Od rekonstrukce jsem tam byl jen párkrát. Určitě nějaké předchozí narozeniny, koncert Liars… Ale dřív pro mě byl klub Roxy, vedle Sedmičky a ještě pár dalších pražských klubů, středobodem všeho. Pamatuju si skvělé koncerty Fugazi, NoMeansNo, 4 Walls Falling, Black Train Jack, Franz Ferdinand a nespočet dalších. Stejně jako taneční parties a koneckonců i moje vlastní asi největší pražské koncerty, které jsme díky Davidovi Urbanovi a D Smack U odehráli právě tam.

 

Co bys mu popřál k narozeninám?

Asi skvělý tým lidí, který se nebojí výzev a provede ho nelehkou dobou, kdy v centru Prahy funguje úplně jiná zábava a vůbec je to všechno hlavně o byznysu.

Je to skvělý místo v samém srdci Prahy a bylo by fakt tristní o něj přijít.

 

Co teď dělá tvoje kapela a kdy vydáte nějaký další počin?

FVTVRE koncertovali celé léto a i na podzim máme celkem dost zajímavých koncertů. Do toho ve volných chvílích, protože máme všichni hodně jiný práce, dodělávame desku. Měla původně vyjít letos na podzim, ale posunuli jsme její vydání na začátek příštího roku. Nic nás netlačí, takže není důvod se stresovat. Do toho už děláme nový věci, plánujeme netradiční koncerty na jaro 2019 a split s jednou super kapelou. Prostě se pořád něco děje a to je asi primární důvod, proč to všechno podstupujeme a furt nás to baví a naplňuje.


Bonusová otázka: Píšeš články pro spoustu médií, jakej tě v posledních měsících nejvíc bavil?

Jednoznačně tipy na nový alba právě pro Proti šedi a potom velmi komplexní materiál o WWW pro domovský Headliner. Je mi jasný, že to možná ocení jen pár lidí, ale i tak to úsilí stálo za to. Jednak si to ta kapela zaslouží jako nikdo, potom interakce s lidmi jako je Lubomír Typlt a Ondřej Sifon Anděra je obohacující a v neposlední řadě, zdokumentovat a popsat historii takhle zásadní české kapely, jakou WWW bezesporu jsou, je prostě láska a tak trochu i povinnost.


www.facebook.com/FVTVRE/

fvtvre.bandcamp.com/releases

www.instagram.com/fvtvreband/

 

Comments

comments

Vyhledat