Název kalendáře Pirelli pro rok 2023 od Emmy Summertonové je „Milostné dopisy múze“

Emily Ratajkowski / Foto  Alessandro Scotti
Emily Ratajkowski / Foto Alessandro Scotti

Název kalendáře Pirelli pro rok 2023 od Emmy Summertonové je „Milostné dopisy múze“(„Love Letters to the Muse“). Bude prezentovat některé z nejznámějších světových modelek, ale i dalších silných žen – hlasů své generace, které Summertonová fotografovala v New Yorku a Londýně.

Koncept kalendáře Pirelli 2023 je zaměřen na múzy, imaginární a archetypální postavy, které byly pro fotografku inspirací po celý její život. Je to pocta všem ženám, které Summertonovou inspirovaly, od její matky až po zpěvačky, herečky, umělkyně, spisovatelky, aktivistky, malířky a nespočet dalších. Mnoho jejích nápadů pochází od těchto žen, skutečných i smyšlených.

„Od začátku mé fotografické dráhy jsem se vždy řídila tím, kdo je žena v mém hledáčku. Odkud pochází? Kam chce jít? Koho miluje? Jak miluje? Co ji žene dopředu? Jak si sama sebe představuje ve světě? Jak zhmotní tuto představu, aby se stala realitou? Nejprve tyto otázky kladu sama sobě a poté je promítám do příběhu, který se snažím vyprávět, nebo do emocí, které bych ráda sdělila. Záměrem je inspirovat diváka, aby otevřel svou mysl a snil se mnou“, vysvětluje australská fotografka, která 49. ročník Kalendáře Pirelli nafotila během tří dnů v červnu v New Yorku, po němž následovalo jednodenní focení v červenci v Londýně.

„Všiml jsem si práce Emmy Summertonové, protože její fotografie představují snový a magický svět, velmi bohatý na barvy a nápaditost. A protože žijeme v době, kdy se „skutečné“ a „neskutečné“ setkává stále častěji, zdá se, že je tou pravou umělkyní pro ztvárnění právě této skutečnosti. Zároveň tím přispěje k odkazu kalendáře Pirelli“ uvádí Marco Tronchetti Provera, výkonný místopředseda a generální ředitel Pirelli.

Prezentace finálních snímků „Milostných dopisů múze“ proběhne jako obvykle letos na podzim, v listopadu.  Mezitím si můžete prohlédnout backstage fotky Belly Hadid, Precious Lee, Cary Delevingne, Emily Ratajowski a dalších krásných a inspirativních žen nejen ze světa modelingu, které pro připravovaný prestižní kalendář Pirelli 2023 pózovaly (foto: Alessandro Scotti).

Comments

comments

Vyhledat