NEBOJ! Elbe Dock letos nabídne vstup do katakomb naplněných uměním, panel o pornu i koncerty

Doreen Kutzke Foto Birgit Kaulfuss
Doreen Kutzke Foto Birgit Kaulfuss

V dosud nepřístupném bunkru se představí sestava umělkyň a umělců, o pornu budou za dozoru moderátorek pořadu Buchty debatovat profesionálové z branže, festival oznámil i složení letošních porot.

 

Festival Elbe Dock, jehož čtvrtý ročník je připraven na 28. září – 4. října do Ústí nad Labem, rozšiřuje a upřesňuje program. Mezi jeho vrcholy bude patřit ojedinělá sestava instalací v podzemních chodbách, které byly dosud nepřístupné veřejnosti. V těch se budou konat i filmové projekce. Výstava v prostorách Bunkru nabídne silný vjemový zážitek v podobě devíti site specific instalací umělců z oblasti light designu, audiovizuálního umění, scénografie a sound artu. Za jednotlivými instalacemi stojí Sára Hohlová, Petr Cuker, Jan Slanina, Lukáš Dřevjaný, Lukáš Šmejkal, Marek Šilpoch, Eliška Kociánová, Aleš Loziak a Oliver Torr.

 

Bunkr je komplex podzemních chodeb, který je unikátní především svou rozlohou – měří totiž zhruba tři kilometry. Měl sloužit jako pohotovostní stanoviště civilní obrany pro ukrytí velitelského štábu v případě atomového útoku. Po roce 1989 přestal být udržován a jeho vybavení bylo z velké části rozkradeno. Přesto se odtud nevytratil silný genius loci, který se ukrývá v původním nábytku, instruktážních tabulích a dalších dochovaných předmětech. V síti tunelů ukrytých ve skále v ulici Důlce se nacházely ošetřovny, ložnice, jídelny nebo sklady protichemického materiálu. Vstup do bunkru bude možný díky spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem.

 

O Ceně Pavla Kouteckého pro nejlepší celovečerní i krátkometrážní dokument rozhodne porota ve složení prozaička Veronika Bendová, scenárista a dramaturg Ivan Arsenjev, litoměřická kulturní buditelka Hana Galiová, herec Lukáš Černoch a fotograf a pedagog Aleš Loziak.

 

O filmech v soutěži Elbe Dock, která spojuje hraná i dokumentární díla, zasednou umělecká ředitelka Festivalu krátkých filmů v Hamburku a někdejší šéfka sekce krátkých filmů na Berlinale Maike Mia Höhne, ředitelka NUFF (Skandinávského festivalu filmů pro mládež) a zakladatelka festivalu současných umění Open Out Marion Bouvier a kurátorka a šéfka festivalu Begehungen Luise Grudzinski. Ceny budou uděleny v sobotu 2. října.

 

Zuzana Fuchsová a Ivana Veselková (Buchty) budou nejen moderátorkami slavnostního večera, na kterém budou oceněny nejlepší filmy, ale ujmou se i moderace panelu o pornu. Náhled do obřího průmyslu, který se zbavuje stigmatu jednostranně odsuzované branže, proběhne za účasti agentky Sandry Šulcové, adult modelky Belly Angel a producenta Jana Dudka. Panel tak doplní již ohlášené workshopy, jeden z nichž povede i berlínská královna jódlování Doreen Kutzke, která bude na festivalu také koncertovat.

 

WEB https://elbedock.cz/
FB https://www.facebook.com/cenakoutecky/
event Bunkr: https://www.facebook.com/events/380544347026883/
IG https://www.instagram.com/elbe.dock/

 

Comments

comments

Vyhledat