Nejlepší freeskieři a snowboardisté Evropy míří do Livigna

foto Livigno
foto Livigno

 

 

Snowpark Mottolino, který se řadí k nejlepším v Evropě, zažije dvojitou porci adrenalinových závodů ve freestylu. V posledním týdnu v březnu se do Livigna sjedou nejlepší evropští borci na lyžích a snowboardu. Utkají se v závodech FIS Evropského poháru a osahají si, jak by mohla vypadat potenciální olympijská trať. Livigno je totiž žhavým kandidátem na pořadatele disciplín ve freestylu na ZOH v roce 2026.

 

Poprvé v historii se zde v jednom týdnu sejdou dva světy – lyžování a snowboarding.

 

Pondělí 25. a úterý 26. března bude patřit lyžařským závodům Evropského poháru ve freestylu v ženské i mužské kategorii. Top freeskieři se na speciálních twin lyžích opět postaví na start tratě, která je známá svou technickou vyspělostí a skvělými podmínkami pro freestylové lyžování. Na 800metrové trati, vybavené neuvěřitelným počtem překážek, tak dostanou možnost předvést své nejlepší triky a adrenalinové skoky.

foto Livigno

Od čtvrtka 28. do pátku 29. si Mottolino Snowpark přivlastní snowboardisté. Ti se tu poprvé v historii postaví na start rovněž Evropského poháru ve freestylu – dychtivě očekávaných závodů roku ve slopestylu, jež se v oblasti Malého Tibetu tento rok pojedou. Medailové ceremoniály obou závodů proběhnou jako tradičně v baru Kosmo.

 

Snowpark Mottolino každý rok upevňuje svou pozici mezi nejlepšími snowparky v Evropě. Zásluhu na tom mají především jeho designeři, kteří bez ustání vylepšují jeho vybavení překážkami a originálními skoky. Najdeme jich zde více jak 60 a jsou rozděleny podle náročnosti od S po XL, proto si tu na své přijdou jak úplní začátečníci, tak ostřílení jezdci. Jako jeden z mála evropských snowparků navíc disponuje tzv. dopadovým airbagem.

Jak to vypadalo na loňském Evropském poháru, se můžete podívat zde:

Comments

comments

Vyhledat