Netflix uvedl třetí řadu hororového seriálu Haunted v režii českého režiséra Jana Pavlackého

Kredit Dušan Husár
Kredit Dušan Husár

Pátek 14. května je den, kdy Netflix uvedl v premiéře již třetí řadu hororového seriálu Haunted v režii českého režiséra a spoluautora scénáře hraných scén Jana Pavlackého.

Stejně jako předchozí přináší série šest dílů kombinujících skutečné příběhy lidí s napětím filmového hororu. Původně byl Haunted plánován pro americký trh, nyní však už na další díly netrpělivě čekají diváci i v Latinské Americe, Asii, ale i čeští fanoušci tohoto žánru. 

Na trailer Haunted 3 se můžete podívat zde: https://youtu.be/n-h961dtoVM 

 

„Režisér Jan Pavlacký dokázal proměnit drsné podmínky natáčení v umělecké dílo!“

Napsal The International Film Review (více zde: https://bit.ly/2RG67y0) před čtyřmi lety. Tehdy ještě nikdo netušil, že tímto počinem Jan začal proměňovat svůj „americký“ sen stát se respektovaným a oceňovaným režisérem s mezinárodní kariérou.

 

České ručičky a hlavičky aneb jak s malým rozpočtem dokázat zázrak

Start realizace první série Haunted (2017) přinesl jeho tvůrcům nemalé komplikace. Natočení výpovědí svědků byla nákladnější než se původně plánováno a tak začali američtí producenti z Propagate Content hledat řešení, jak první řadu dokončit. Obrátili se na zdejší společnost Milk & Honey Pictures, zvyklou za mnoho let existence na velké koprodukční spolupráce, a společně našli řešení. Místo, aby se natáčelo v USA, Afgánistánu a Mexiku, vše se realizovalo v Čechách s rozpočtem, za který by za oceánem zvládli jen máloco. A se skvělým výsledkem. Do projektu se zapojili skvělí filmoví profesionálové mj. production designer Martin Moravec, kameraman Marek Dvořák, make – up artistka Ilaria Zampriolli či herečka Eliška Křenková. Původně měla mít každá z epizod jiného režiséra, ale postupně při vývoji došlo k přesunu práce na Jana Pavlackého a u toho už zůstalo na zatím všechny tři série.

„Nejvíce těší, že jsme dokázali přesvědčit Netflix, že co se týče talentu, není třeba do Prahy nikoho přivážet. Po počáteční nedůvěře a obavách jsme již sklízeli jen nadšení z našich výsledků,“ doplňuje Tomáš Krejčí, producent Milk & Honey Pictures.

 

Chcete-li Yalskou univerzitu, jeďte do Sychrova

„Natáčení aktuální třetí série opravdu křest bylo opravdu náročné. Vzhledem ke covidovým opatřením jsme natáčení museli několikrát přesouvat nejen termínově, ale i lokačně, i obsazení se kvůli závazkům herců neustále měnilo. Zkraje loňského roku jsme natáčeli v kanadském Torontu, na jaře jsme měli pokračovat v Čechách… Nakonec první klapka tady padla 1. 9. a poslední 4. 10. 2020, tedy opravdu velmi hororový průběh,“ říká k natáčení režisér Jan Pavlacký.

Během natáčení dokázali filmaři přetvořit zámek Sychrov na americkou univerzitu v Yale, opuštěný srub v Železných horách na severní Kalifornii či Vilu Vojkov nedaleko Říčan na hollywoodskou vilu v 70. letech minulého století.

 

Kdo je Jan Pavlacký?

Vyrůstal v severní Africe, kde se naučil francouzsky a italsky. První zkušenost s filmem pořídil roku 1997, kdy působil jako tlumočník při natáčení Les Miserables v Čechách v hlavních rolích s Liamem Neesonem, Geoffrey Rushem a Umou Thurman. Později pracoval v různých pozicích na zahraničních filmových zakázkách a postupně se vypracoval na asistenta režie. Posléze začal sám režírovat. Zpočátku videoklipy, poté reklamy, krátké filmy až po seriál pro Netflix. Krátce studoval režii na Scuola Nazionale del Cinema v Římě a také na FAMO v Písku.

Jeho krátký film BKA 49-77, který měl premiéru na filmovém festivalu v Nashvillu, byl také nominován v kategorii Nejlepší krátký film a vyhrál cenu za Nejlepší scénář a kameru londýnského UK Film Festivalu 2013.

 

Comments

comments

Vyhledat