Noise-popová experimentátorka Fågelle vystoupí v Českém muzeu hudby

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Klara Andersson alias Fågelle nahrává zvuky a vytváří z nich zvukové montáže. Ulehává mezi synťáky, pomocí nich vrství hluk, který doplňuje melodickými linkami. Vytváří tak poetické experimentální plochy, který zjemňuje svým vokálem. Propadá se skrz vesmíry pro nás těžce uchopitelných švédských textů o pocitech bezmoci a moci v dnešním světě. O to však větší naléhavost z její tvorby můžeme vycítit. 

Fågelle sólovou dráhu popisuje jako “místo bez limitů”. Letos ve spolupráci s producentem Henrykem Lippem (Anna von Hausswolff, Blue for Two, Union Carbide) vydala album “Helvetsdagar”. Dechberoucí instrumentální pasáže obohacené emotivním zpěvem jsou nápadně inspirovány ranou tvorbou Bjork nebo Radiohead, mezi své vlivy ale řadí také Jenny Hval nebo Adrianne Lenker. 

Fågelle účinkovala na nejrůznějších místech v Evropě, mimo jiné např. na berlínském festivalu Heroes of Sound, Woman SRSLY v Londýně a mnoho dalších. V Praze si ji přijďte poslechnout společně s ambientním mágem Janem Kašparem alias Obelisk of Light se v prostoru vstupní haly Českého muzea hudby. Neobvyklá symbióza raně barokní církevní architektury s klasicistní úpravou a nově dokončenou přestavbou vytváří dokonalé koncertní prostředí, o čemž se naživo přesvědčte již 25. listopadu. Vstupenky v síti GoOut za 222 Kč.

/vstupenky/

 

Comments

comments

Vyhledat