Norské drama DISCO vstoupilo do českých kin a online na DAFilms

Norské drama Disco režisérky Jorunn Myklebust Syversen vstoupilo v obnovené premiéře 17. června do kin a zároveň do online distribuce na streamovací platformě DAFilms.

Disco je netradiční film o dospívání, přijetí sebe sama, fanatismu a bizarních formách spirituality v éře sociálních sítí. V hlavní roli září ve svém filmovém debutu hvězda oblíbeného teenagerského seriálu SKAM Josefine Frida.

SYNOPSE:
Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí. Praskliny se rychle šíří. Mirjam zkouší všechno, rozhovory s příbuznými, motivační nahrávky charismatických kazatelů, tvrdší trénink… Zoufalství zavede dospívající dívku do náruče nové kongregace, která pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro.

 
FILMOVÁ GALERIE ARTCAM: Nové labely
Film Disco je prvním filmem, který uvádíme do distribuce pod labelam Art-Female.
Artcam Films je filmová galerie. Budujeme pestrou a pečlivě sestavenou sbírku, která rozšiřuje obzory a překračuje hranice. Pro lepší komunikaci s diváky i kinaři jsme se rozhodli rozdělovat všechny naše filmy do šesti snadno zapamatovatelných tematických kategorií, labelů. Jedním z nich je Art-Female, který se zaměřuje na ženský pohled. Už dlouho přinášíme do českých kin výrazné snímky ženských režisérek a i nadále chceme ukazovat, že ženy hrají v současné kinematografii nezastupitelnou roli. Ženský příspěvek k závažným tématům oslovuje široké publikum a probouzí v něm potřebu mluvit o problémech z nové perspektivy. Ale stejně tak jsou zde i filmy mužů, které zachycují ženu a její roli v současné společnosti.
Patří sem filmy jako Portrét dívky v plamenech, Vnitřní slunce, Dívka, Já Maria Callas, Paula, Fantastická žena, Tanečnice nebo Mustang.
Z nových filmů je to právě film Disco, z chystaných snímku je to Slalom nebo Ada. Více o filmech viz: ART–FEMALE | Artcam Films

Další labely: 

Art-Society: Místo, kde se potkává společnost, kultura, politika, minulost, současnost a svět tady i venku. Zažité pravdy v nových kontextech.
Art Nature: Místo, kde se setkává svět člověka a přírody, kontrola a živly, umělost a přirozenost. Změna klimatu a klima změn.
Art-Gallery: Místo stvořené pro kreativního ducha, inspiraci, tvůrčí provokaci, portréty významných umělců a kulturních vizionářů. Pro lidi, kteří zanechali otisk.
Art-Family: Kdo říká, že animované filmy a rodinné filmy jsou jen jednoduchou víkendovou zábavou, nad kterou se nedá inspirativně diskutovat? My ne!
Divný zlý a zvrácený: Svět není milé a krásné místo. Nebojíme se hrábnout do jeho vnitřností a přinášet filmy, které s vámi otřesou. Film bude buď podvratný, nebo nebude vůbec!

 
Partnerem filmu DISCO a labelu Art-Female je časopis HEROINE
NA DAFilms je film dostupný k přehrání online za 89 Kč nebo k legálnímu stažení za 129 Kč:

Comments

comments

Vyhledat