Nová hudba v Radiu 1

ČERSTVÁ HUDBA JE TU!
Spotify playlisty:
 
 
Nové singly
100 gecs – sympathy 4 the grinch / no ale rovnou to nejlepší na začátek. nádherně ohavná tvář veselých svátků. nechutná halekačka a možná jedna z nejabsurdnějších vánočních písní. ideálek k lehkýmu přidušení se kostí z kapra. úžasný.
Arlo Parks – Caroline / hodně zajímavej talent 2020. britská písničkářka a její lekce observativního songwritingu.
Arms And Sleepers – Maybe It Was Yesterday (ft. Sofia Insua) / hnedle v půlce ledna vydá tohle joskovo voblíbený duo novou desku. hezky zamlžený downtempíčko, rozumíme si.
Burial, Four Tet & Thom Yorke – Her Revolution / to je ale sestavička, co? milý překvapení. a jak ta deska krásně křupe! 
David Røsset – Rakett / mike.h už zase natlačil fantastickou várku kosmickejch tipů do singl studny. tahle nakoplá severařina vás spolehlivě vyprostí.
DJ Seinfeld – Dreams of U and Me Above the Mezcal Moon / a ještě trochu tý zimy. všeobecnej švédskej voblíbenec tady zase poskytuje mile nostalgický parketový vobjetí.
Earth Trax – Purge / varšavskej valič 80s synthwavu, techna a kdovíčeho ještě tady sympaticky exceluje. 
Fejka & Hania Rani – No Goodbye / a jak nám to dneska krásně geograficky navazuje! zde polská zpěvačka a klavíristka ve spolupráci se slovutnym německym techno producentem. 
Frederic Robinson – Engram / německej beatovej kreativec a jeho hezky najazzlá a lehce juklá kompozice.
GRIMES – Delicate Weapon / dneska zavítáme i do jinejch světů za vobrazovkama videoherních konzolí. první vlaštovka míří do dystopie světa cyberpunk 2077. obě části OST máte v deskách, zde vynikající (a nezabugovaný) dostaveníčko claire boucher.
Helado Negro – I Fell In Love (ft. Xenia Rubinos) / další nečekaná spolupráce docela dost odlišného umělce & umělkyně. subtilní, pokojíčkový, soulový a harmonicky i písničkově nádherný. 
Homeboy Sandman – Hello Dancer (ft. Quelle Chris) / rao doporučuje kus z nový desky zkušenýho nyc homeboye. a vzkazuje: „nekrmte příšeru!“.
Channel Tres – fuego (ft. Tyler, The Creator) / hodně sympatickou mixtape má čerstvě venku producent/rapper/zpěvák channel tres. zde v basech hodně odspoda, rovně a do temnoty. a ten tylerův zmutanovanej chraplák tomu ještě hodně přidává. čistá paranoia. 
Cherry Glazerr – Rabbit Hole / jeden z kytarovejch objevů loňskýho roku přestává úplně používat kytary. oproti tomu leze ven fantastickej songwriting clementine creevy. tuhle zlá syntetická nálož.
Isaac Delusion – Make It / sympatický francouzský indiepop se stále více syntetizuje. a zní to čím dál tím líp.
Jenny Lewis, Serengeti – Unblu / další z nečekaně zvláštních spoluprací, která se objevila tzv. out of the blu. country zpěvačka a conscious rapper. jemnosmutný triphopový vibes. trochu lynch v něčem, dost doják. 
Jitwam – Sun After Rain / soul, funk, disco a slunce od josefa. nic víc netřeba.
Kid Cudi – Lovin‘ Me (ft. Phoebe Bridgers) / jednu z posledních větších desek letošního roku dodal rapovej experimentátor kid cudi. přiložena. tady nečekaná spolupráce s královnou citlivých písní model 2020 – phoebe bridgers. 
King Princess – PAIN / „george micheal meets erotica era madonna meets an incredible remix if you’re in a gay club that makes you uncomfortable and horny“. tak tenhle skvělej song popisuje sama king princess. v pořádku.
Kitten – Daddy Don’t Take My Phone / a zde ještě jedna fantastická lekce z podvratnosti. 
Lake Turner – Honeycomb (Ambient) / londýnskej producent, kterýho chytře podepsal label kompakt. sice ambientní verze, ale pořád si je tam do čeho dupat.
Little Dragon, Moses Sumney – The Other Lover / a další krásný jiný kamarádění různorodejch umělců. moses čaruje v rovnější a přímočařejší skladbě, než je u něho zvykem. to prolínání hlasů taky funguje precizně.
Madlib – Road Of The Lonely Ones / pozor, produkce fourtet! a máme ho tady znova. tentokrát ale zase hodně jinak. pěkně do soulu, rapu a k tradičním beats. společně chystají na jaro desku.
Machinedrum – Star ft. Mono Poly & Taner lle (A$AP Ferg rmx) / joska natlačil výtečnej remix! machinedrum letos vydal hodně zajímavou desku a ta se dál metamorfuje v tomhle famózně nagradovanym treku.
Matte Blvck – Monumental / toto industriální bouření josef s láskou věnoval jerrymu. jinak kapela ze san diega, pro milovníky dm a nin jistě spoko.
Megan Thee Stallion – Shots Fired / odkazy na rapové klasiky, nejen samplem (biggie), ale taky volbou tématu jako ze života. a kdyby jenom jako. megan letos po večírku doopravdy postřelili a takhle si to s oním střelcem vyřizuje. voheň. 
Mint Julep – Chariot / voblíbený manželský duo a jejich sympaticky nakreslený singl. dan w vřele doporučuje.
Moods & Two Another – Control / a rovnou dan w podruhý, nevynechte ani tuhle lehkonohou funky diskotéku. 
Muzz – Nobody Wants a Lonely Heart / tuhle nyc superkapela po letošní milý debutovce vydává kompilaci předělávek. a tahle původní píseň arthura russella funguje hrozně hezky. nadělte si ji. 
Nothing – Catch a Fade / zde ještě doháníme podzimní nasazení filadelfských kytarářů. zkreslený, harmonický a skvělý vyhrávky.
Pa Salieu – Energy (ft. Mahalia) / talentovanej rapper z west midlands napálil svěží mix funku, rnb a jazzu. rao ví!
Páula, Povoa & Jerge – Primavera / trošku taneční euforie prospěje snad každýmu. tady britský trio odkazuje na brazilský kořeny.
PawPaw Rod – HIT EM WHERE IT HURTS / nesmírně zajímavej danův vobjev. báječný undergroundový kombo 70s soulu, funku, rapu a mladýho přístupu k danejm žánrům.
Ringo Deathstarr – Once upon a Freak / josefovy voblíbený nakouřený kytary. to vám tak rozmile bolí do uší, snad z toho nevzejde žádná šelest!
Rozzma – Gheirek / label XL tuhle vytáhl egyptskýho elektronickýho umělce. řádně naloženej autotune a halda synťáků. báječný.
Spill Gold – Highway Hypnosis / nový album tohohle vesrkze psychedelickýho amsterdamskýho dua přihodil mike. podstatný je nezpomalovat. vynikající jinakost. deska přiložena.
Taylor Swift – coney island (ft. The National) / no ale tohle. bráchové dessnerovci (the national), ale třeba i justin vernon (bon iver) vytáhli z popový superhvězdy to nejlepší na introspektivní altfolkový desce. nebojte se toho a zkuste. je to boží. album dole.
The Comet Is Coming – All That Matters Is The Moments (ft. Joshua Idehen) / ha! a za odměnu tady máte takřka osmiminutovej jazzovej kopanec. expertně slovně vedenej zkušenym konferenciérem. 
The Kills – Superpowerless (Remastered 2020) / ale tak proč by ne. protřelý duo znova namíchalo starý dema, b-side a tak. kompilačka je přiložena a jednu moc superbezmocnejch si dáme i singlově. 
The Koreatown Oddity – Little Dominiques Nosebleed, Pt. 1 (ft. Sudan Archives) / vojtěch vytáhl skvělej a jinej ADHD rap. žánrově to sotva zařadíte, ale celý to jede neskutečně jako celek. album máte dole.
The Voidz – Alien Crime Lord / a druhej vejlet směrem k videohrám. jules casablancas (the strokes) má ve věčný frančíze GTA svoje vlastní rádio. a tuhle k tomu přihodil i novej trek spolu s jeho divoce jinou kapelou. šest jinejch refrénů a dvacet různejch (a nesouvicejících) melodií. tak je to správně. 
Tiga – Colours so Bright / kanadskej taneční producent má za sebou taky rok dobrejch releasů. po říznejch spolupracích s hudsonem mohawkem tu máme i jeho sólovou práci a furt dost dobrý.
TSHA – Renegade (ft. Ell Murphy) / a ještě trochu toho kosmopolitního soundu londýna od dana. v tomhle případě hodně popově zpěvnej, ale taky se skvělýma kytarama a odkazama na elektronický protřelosti typu bonobo. jede to.
U.S. Girls – Santa Stay Home (ft. Rich Morel) / „life is the gift, presents don’t mean shit“. k vánocům trošku jinak. snad se to na ten severní pól dostane včas teda.
Wordcolour – Breathless / a trošku toho hlukařskýho sounddesignu taky neuškodí. zde opět v londýně zabydlenej producent a jeho hektický ruchový aranžmá.
박혜진 Park Hye Jin, Nosaj Thing – CLOUDS / a na závěr další sympatická spolupráce, kterou tentokrát zastřešil label ninja tune. korejské štěstí.
České singly
Annet X – Kdo by věděl, co úsměv skrývá / nesmírně zajímavý debutový album čerstvě vydala tuzemská zpěvačka a skladatelka. beaty a instra dodal radimo. skvěle to reflektuje i vážný témata jako v případě tohohle singlu. celý album dole, zkuste.
Bloome – Let It Go / nový duo na tuzemský popovo-elektronický scéně. hezky to navazuje třeba na v předchozím textu zmíněný mint julep.
Bratři – Rise / dvojitej punc kvality tuzemskýho živýho techna. jiří s ondřejem to posílaj furt dál, tak snad nám to v tom klubu někdy naživo vyjde.
Carya – Gravel / diy pokojíčková písničkařina s elektronickym přesahem. album dole.
Čtvrt na smrt – Neco tu chybí / zkušená kapela a její povedená kompozice s minimalistickym textovym vyzněnim. 
Dalekko – Družice / vyspělý skladatelství osekaný na kost klavíru. definice současný samoty vystřelená na orbit. 
Darryl Baalki – Heavenly Sweetness / archivy tajemného jazzového skladatele uvedené v život nám známým mistrem ultrafinem.
homeoffice – Habits / českoruská kytarovka, která se nebojí jít až za hranu ambientních kompozic.
Hugo Toxxx – NEPTUN / hodně spokojenej hugo nám i sobě dělá radost ze svýho studia. dejte si celý nový bauch money, stojí to za to.
Pandoo – i found a way (ft. AMO) / karanténí singlovej projekt jana hrubýho dodal i tenhle hitovej highlight přitvrzenej francouzskym rapem.
post-hudba – Bezpečí a klid / do konce zimy bude deska. mezitím tenhle velikášskej, ale přesto pokojovej singalong. jeden z refrénů roku? 
Ruce naší Dory – Knihovna Václava Havla / čistá písničkařina ze stáje polí5. celý album s titulem kráter po bazénu je moc dobrý.
Severní nástupiště – Rty / tradiční vejlety, mnohohlasý sbory a hořící táborák. album dole.
Slowmotiondancer – Oxytocin / silná studie vcítění se na ploše jedný desky.
Stroon – I Grew up on Mike Oldfield / a kdo ne? přejeme všechno nejlepší labelu deadred ke krásným 20 rokům! celá kompilačka přiložena.
TARA FUKI – Samoty / nahazujeme další singl z jemný expozice motyle.
Toothwalker – BURST (ft. The Contradiction) / jerry dohodil nesmiřitelný kombo posthc kytar a elektroniky.
Toyota Vangelis – Moc (ft. Never Sol) / tak nějak mi to sedí k již zmíněnýmu singlu od post-hudby. máme toho moc, tak je třeba bezpečí a klid. kromě toho taky další výtečnej refrén a nečekaný propojení.
True Fir – Change of Heart / citlivý kytary z třetího dílu kompilačky skejtový magazínu crook a labelu stoned to death. taky máme a doporučujeme.
Vulture – SUNSHINE / bláznivá revize blondie a sympaticky jinaký kytary s přechodem do punkovýho vytržení.
WOKURKA & SAVALAS – Comenius 2020 / staří známý oslavují toho nejstaršího známýho. úplnej labyrint srdce!
YASHA – Orange Fish (ft. Amelie Siba) / přesnej popis jednoho zvláštního snu a dokonavá písničkařina berlínskýho charakteru.
Zabelov Group – I’m OK / duo nahazuje naživo nahraný skladby s vševtahující atmosférou.
ZooBlasters – Walk like an Animal / dubově nalámanej zvířecí řev. to probere.
Zuzana Mikulcová ft. Dan Bárta – Kráľovstvo / sympatickej soulovej duet do nepohody.
Alba
ANNET X – Až budu velká, chci být Aneta Charitonova (2020) (soul, rnb)\
ARCTIC MONKEYS – Live at the Royal Albert Hall (2020) (zivak)\
AVALANCHES,THE – We Will Always Love You (2020) (soul, lounge)\
ČABA LACIGA – KVĚTINY V KAŽDÉM POKOJI (2020) (rap, experimental)\
CALEXICO – Seasonal Shift (2020) (folk, tradice)\
CARYA – Tales for Z (2020) (synthpop, electronic)\
CUUSHE – Waken (2020) (electronic, dreampop)\
CYBERPUNK 2077 Radio (Original Soundtrack) (2020)\
FETCH – Semifinale (2020) (rock)\
FRAHM,NILS – Tripping with Nils Frahm (2020) (live)\
GUTHRIE,ROBIN & HAROLD BUDD – Another Flower (2020) (ambient)\
HELIOS – Domicile (2020) (ambient)\
HUGO TOXXX – Bauch Money II (2020) (rap)\
KID CUDI – Man On the Moon III – The Chosen (2020) (rap, soul)\
KILLS,THE – Little Bastards (2020) (b-sides, dema)\
KOREATOWN ODDITY,THE – Little Dominiques Nosebleed (2020) (rap)\
LANEGAN,MARK – Dark Mark Does Christmas 2020 (2020) (synth, vanoce, dark)\
LINDSTROM & PRINS THOMAS – III (2020) (electronic, trance)\
MCCLEERY,JONO – Here I Am And There You Are (2020) (folk)\
NASTY,RICO – Nightmare Vacation (2020) (rap)\
SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ – Rostli jsme spolu (2020) (folk, tradice)\
SIGUR RÓS – Odin’s Raven Magic (2020) (s orchestrem)\
SIN FANG – The Last Shall Be First (2020) (dreampop)\
SMASHING PUMPKINS – CYR (2020) (rock, pop)\
SON LUX – Tomorrows II (2020) (dreampop, mixtape)\
SPILL GOLD – Highway Hypnosis (2020) (electronic, indiepop)\
SWIFT,TAYLOR – Evermore (2020) (folk, pop)\
TATA BOJS – Jedna nula (2020) (pop, rock)\
THE BUG FT DIS FIG – In Blue (2020) (electronic)\
UKWLT – Remedios (2020) (silver rocket)\
VARIOUS – Crooked to Death vol. III (2020) (kompilace)\
VARIOUS – DEADRED XX (2020) (kompilace)\

Comments

comments

Vyhledat