Nová hudba v Radiu 1

foto: Radio 1
foto: Radio 1
Radio 1 má nový web a samozřejmě spoustu nové muziky!
K poslechu v éteru i v playlistech:

Nové singly

Alan Vega – Nike Soldier / a hned exkurze do fantaskní nicoty. vegovi vyjde za dva tejdny „ztracená“ deska, natočená někdy v půlce devadesátek. intenzita jako vždycky. všema deseti dodal pořadBuzz
Alfa Mist – Organic Rust /Josef dodává mlhavý a zapršený jazzový vyprávění. reznou v něm všechny kasina světa.
Andy Stott – Hard To Tell / manchesterskej producent chystá nový album a reflektuje v něm těžký osobní trable. tady zpívá jeho učitelka na klavír a od vohnutýho techna přecházíme ke kytarovýmu downtempu.
Aparde – Know you / citlivý berlínský elektro zahuštěný subtilní písničkařinou. to posluchači rádi.
April + VISTA – The Receiver / rao dodal hrozný kopy skvělejch tipů. tady třeba duo z washingtonu, který postupuje synťákově nezařaditelně.
Autarkic – Hanitzoz / mike.h sesílá celosvětovej rozhled a tady například izraelskýho producenta a jeho pojetí love songu z roku 96.
Barbarossa – Hide / v deskách máte milý nový album tohohle londýnskýho hudebníka. delikátní syntetický arpedže a haldy citu. láska je tady, slyš.
Black Honey – Disinfect – Jerry rád kožený bundy a muzikantský historky z pumpy. tyhle briti to všechno v podstatě zosobňujou.
black midi – John L / hrozně chytlavej kytarově experimentální guláš. pozdravy klukům z market.
BROCKHAMPTON – BUZZCUT (ft. Danny Brown) / fantasticky tekutej rap dodává progresivní kolektiv okolo kevina abstracta. dneska vyšlo album, dejte si.
Chad VanGaalen – Where Is It All Going? / kanadskej fotr má venku další krásnou desku. opět využil všemožný ručně vyroběný nástroje a vyčetl příběhy svejch snů. psychedelie sympatickýho samorosta. zde dokonalej příklad a album dole.
CHAI – Nobody Knows We Are Fun / po právu nejvíc trendující japonská kapela v altpopovejch kruzích. tentokrát od synthpopovejch rycht k soulový elektronice. prej je nejvíc inspirujou právě výše visící brockhampton.
Cold Cave – Night Light / plážový goths jsou nejlepší goths.
Communions – Cupid / stabilní kvalitě dánskejch kytarářů se prostě nedá vodolat. nic novýho, ale všechno dobrý.
Dark Time Sunshine – Poor Pavel / chudák pavel, borec rao. zde alternativní rapový duo ze seattlu a jejich svěží nástrojovej sound.
DARKSIDE – The Limit / jaarovka a harrington taky moc zklamat neumí. kolik toho ten nicolas sakra dokáže stihnout zkomponovat a nahrát?
Double Mixte & Desire – Future Lights / taliáni to prej dělaj líp. asi už tušíte, co čekat vod hudby z labelu johnnyho jewela. hodně, hodně, hodně moc flitrů.
Dry Cleaning – Unsmart Lady / jedna z hodně diskutovanejch a sympaticky ukecanejch britskejch kapel. 4ad ví, album dole. don’t cry, just drive.
Emika – The Anti Universe / stará známá a její zápisky z putování po odvrácený straně vesmíru. nic hezkýho tam nenašla, ale o to poutavějc o tom umí vyprávět.
Erika de Casier – Drama / shoda raa a josefa. a jejich ponor do nulkovýho rnb, kdo by to byl řekl?! jinak portugalsko-dánská hudebnice vydávající na labelu 4ad.
Freddie Gibbs – Big Boss Rabbit / velkej pán americkýho rapu nahazuje shout out dalšímu velkýmu pánovi americkýho rapu. lehkonohej kill.
Frederic Robinson – Muscle Memory (ft. Richard Spaven) / hodně příjemná jazzová sekanina, mít ve svalový paměti takovýhle kila?
Freelove Fenner – August Parties / jo jo, to je ten šestej smysl kanadskejch kapel, kterej nahazuje krásný melodický hooky. jakoby nic.
Godspeed You! Black Emperor – First of the Last Glaciers / vícero z vás hlásilo velkou radost z čerstvý desky post-rockovejch imperátorů, takže nasazení singlu nemůžu opomenout. zrovna tahle kompozice se tak krásně hrne, jako první z posledních roztávajících se ledovců.
Ishi Vu – This is your Life / švédskej producent tady roztáčí báječný kola trhanejch beatů a nekonečný nostalgie.
Jessica Winter – Sad Music / bombasticky rozlezlej a nakompresovanej dark pop. tančení vez vokolků.
Jorja Smith – Addicted / svěží altpopovej sestřih moderní rnb písničkařiny. ale těch žánrů by se tam vešlo ještě mnohem víc.
Kinlaw – Oleander / další velká (a oprávněná!) shoda ze singl studny. brooklynská hudebnice tady fantasticky pracuje s rytmickou dynamikou skladby. ideální vyvážení velkejch melodií aranžérskou invenčností.
Leon Vynehall – An Exhale / skladba pojednávácí o tom momentu, kdy si konečně můžete vydechnout. hudebně vás ale drží při zemi, díky neustálýmu syntetickýmu vypětí.
Mannequin Pussy – Control / výtečný americký kytarový trio v klipu rozbourá a následně zapálí vlastní obývák. a jak jste na tom se sebekontrolou vy sami?
Mia Doi Todd – Music Life (ft. Jeff Parker & Money Mark) / hudební cesta plná vybranýho soulu, jazzu a cinematických vobrazů. straight from la.
Mykki Blanco – Free Ride / mykki k produkci povolal hudsona mohawka s faltym dl a vydal možná nejzábavnější trek svý kariéry. za mě jedna z top věcí 2021, zkuste klip.
POND – Pink Lunettes / jedna z písniček, u který naskočí slovo metamfetamin poměrně rychle. nevim. asi proto, že mi její rytmus přirozeně zvyšil psychomotorický tempo. a to dost. hit.
Poté – Young Lies (ft. Damon Albarn) / mladej londýnskéj producent se potkal s o něco zkušenějšim kolegou a výsledek jejich spolupráce máte tady.
Proc Fiskal – Scarab Aloph / ačkoliv jeho jméno zní jako nadpis kapitoly z učebnice ekonomie, tak edinburghskej producent valí moderné vohnutou postklubovku.
Ryley Walker – Axis Bent / vynikající kytarista a v mnoha ohledech taky stand-up hudebník má venku album. dole je přiloženo a tady se nám příjemně vyosil.
Sinead O’Brien – Kid Stuff / irská postpunková básnířka a její první písnička do roku 2021, která zařezává svou brutální upřímností. nic pro děti.
Snapped Ankles – Rhythm is our Business / slezli ze stromů, aby nám všem nakopali zadky. zase. strašně manický kšefty tohleto.
Sons Of Kemet – Hustle (ft. Kojey Radical & Lianne La Havas) / zde příjemně navážeme. zlá jazzová elita a její smrtící groove.
St. Vincent – Pay Your Way In Pain / mamka bude brzo doma a přinese nám kus sedmdesátkovýho koláče. nový rozměry chameleónství.
THE DSM IV – SCUMBAG / michala pařízka dokonale pohltilo teplákový běsnění týhle britský kapely, která kombí zákoutí psychiky, společenský přesahy a kytarovej synthwave.
The Streets – Who’s got the Bag (21st June) / a helemese, mike skinner už předem slaví konec lockdownu! aneb 21. června je prý poslední termín, kdy má britská vláda polevit všechna opatření. to bude zas v parcích hezky.
Throwing Snow – Brujita / no a zase tohle zní jako ost apokalypsy 22. června. masivní elektronickej bolehlav rovnající se konci světa. au.
TOMMY CASH – Zuccenberg (ft. $uicideboy$, Diplo) / příběh pokračuje, tohle je ale tak hrozně potřebnej výmaz. za produkcí umru a diplo, to je fakt smrt.
Tunnelvisions – Acid Neverland / josef mi tuhle doporučoval k poslechu, když si letěl ze studia pro kafe. nakopnutý, ale přesto ohleduplný šamanství.
Twin Shadow – Johnny & Jonnie / konečně george dodal něco dobrýho i k nám na r1. hudebník z la, kterej se nějakej čas nořil do prapodivnejch popovejch výšin/nížin, to tentokrát vzal masivně zlehka. a já cejtim léto.
Wau Wau Collectif – Gouné Yi / spolupráce švédska se senegalem a zase zpátky. dotáčky na dálku a dlouhý improvizovaný seance. lezou z toho takhle krásný písně, jak může mike.h potvrdit.
William Doyle – And Everything Changed (But I Feel Alright) / william to vzal přes spoustu žánrovejch oklik, aby se (téměř) vrátil zase zpátky. z jeho nový desky, kde je kus ambientní elektroniky, folku a divine comedy si nahazujeme ryzí písničku.
Working Men’s Club – X / Jana se dává pozdravovat a cení jeden z větších objevů proto-kytarový/synthpopový britský scény. tohle je moc hezky zablácený.

České singly

Aid Kid – Four Track Recorder / od dokumentární hudby a producentskejm přínosům to ondra vzal rovnou cestou zpátky do klubu. a je to dobře. sampling kanyeho a srdnatá zkreslenost.
Aiko – Power / sympatický sebevědomí čiší ze zpěvačky, která se nebojí nahodit velkej refrén a zároveň vše balit do zajímavě jinejch aranží.
Amelie Siba – Hold On To Me / ceněná amelie dokazuje, že se jen tak nezastaví a nezůstane jenom u pokojíčkově kytarovejch krás. můžete si dokonce vybrat dvě verze týhle skvělý písničky. jedna je z kompilace sing sing revolution vol.2 (viz dole) a druhá z vlastního ep. tomu řikám rozmach.
arleta – styl / proti klišovitosti a sterilitě tuzemskýho mainstream macho rapu. „nebavíš mě“ vzkazuje jeden z obrovskejch příslibů tohohle žánru.
BARIEL – VALUES / jakub z kapely méta monde se prohrábl svojí sbírkou analogovejch synťáků a dodal ódu na německý techno. to melodický samozřejmě, fvlcrvmův kolega!
Bibione – Summer Hit / báječná zcestovalost a hranovitost ve staronovym rokenrolu. příjemnej debut dodal label stoned to death records.
Himalayan Dalai Lama – Nozomi / od dua k triu směrem k co nejpečlivějším elektronickym aranžím.
Holy Fanda & the Reverends – I Will Go / fanda poutavě vypráví v tomhle táborákovym bluesrapu.
Idea – Černobílý světy + Hellwana / josef /aka idea/ si plní sny a kromě samotnýho rapu se pustil do produkce a za mikrofon si pozval haldu zajímavejch lidí. album dole a tady velkej highlight, kde září další mladá naděje tuzemskýho rapu.
ivy z – 10,000 dawns / lenka a jakub z billow plní koncertní deficit dalšíma a dalšíma písničkama. a furt nezní jako nikdo jinej.
Johannes Benz – Sunday On Mars / ze všech sil doporučuju druhý album tohohle jinak folkovýho dua. tady hodně bowie na vandru. deska zde.
KATASTR – Pentimenti / sváča a tygr jsou víc než katapult. esence táborství ve formě vybušený elektroniky.
Kittchen – Strachem / jakub, ondra a tomáš vám opatrně hlídají puls před vydáním třetí desky na prvního máje. je v každym z nás, ale neni nikym z nás. napořád.
Krajina Ró – Zrcadlo / folkově alternativní superkapela a její příklon ke zkresleným kytarám a vykloubené realitě.
Nauzea Orchestra – Maso / první máje dorazí láska. tak se bude jmenovat další deska ústeckejch bad seeds. delikátně vám sedře maso z kůže, s tím můžete počítat už teď.
něco něco – Vlny / tkáč a trusinová nám všem přichystali růžovej zábal na těžkotonážní únorový marasmy. brzo bude album, tak chytejte vlny.
OTK – Tenkej led / nestoři rušnejch harmonií zacházej příliš daleko a to je na tom tak skvělý.
Prezident Lourajder – Osud / zamyšlení nad vlastní hlavou si ve vynikající vlastni produkci zandavá pan prezident.
Toyota Vangelis – Jinak To Nejde (ft. missPetty & litterbin) / nová normalizace starýho světa ožívá ve václavových okruhách, kterej si k tomu přizval i tuzemskou drag queen a hyperpopovýho producenta. jde to skvěle.
Zapomělsem – Kdesi / pod obrazem havlovym dlí jesenickej písničkář, kterej si doma v pokojíčku natočil už druhý album. a furt je to dál a dál. někde tam dejchá yorke, vernon, jónsi, ale hlavně ryzí macenauer. krásný.

DESKY

A.A. WILLIAMS – Songs from Isolation (2021) (pisnickarina)\
ANTLERS,THE – Green To Gold (2021) (jemny kytary)\

ARAB STRAP – As Days get Dark (2021) (alternative, blues)\

BABY BOYS – Threesome (2021) (indiepop)\
BARBAROSSA – Love Here Listen (2021) (electronic, pop)\
BENNY SINGS – Music (2021) (soul, pop)\
BERNICE – Eau De Bonjourno (2021) (indiepop, jazz)\
BIRDPEN – All Function One (2021) (kytary, alternative)\
BLACK DRESSES – Forever in Your Heart (2021) (noisepop)\
BROCKHAMPTON – Roadrunner: New Light, New Machine (2021) (rap)\
CARIBOU – Suddenly Remixes (2021) (electronic)\
CFCF – Memoryland (2021) (electronic, emo)\
CLARK – Playground in a Lake (2021) (electronic, ambient)\
DEATH FROM ABOVE 1979 – Is 4 Lovers (2021) (rock)\
DEATH IS NOT THE END – London Pirate Radio Adverts 1984 – 1993 – Vol. 2 (2020) (piratsky reklamy)\
DENZEL CURRY – Unlocked 1.5 (2021) (rap, experimental, rework)\
DNTEL – The Seas Trees See (2021) (electronic, ambient)\
DOYLE,WILLIAM – Great Spans of Muddy Time (2021) (electronic, synthpop)\
DRUMS,THE – MOMMY DON’T SPANK ME (2021) (rarity, remixy)\
DRY CLEANING – New Long Leg (2021) (kytary)\
ELECTRIC JALABA – El Hal / The Feeling (2021) (electronic, funk, gnawa)\
FLOATING POINTS, PHARAOH SANDERS & THE LONDON SYMPHONY ORCHESTRA – Promises (2021) (electronic)\
FLOCK OF DIMES – Head of Roses (2021) (altpop, synthpop)\
GAZELLE TWIN & NYX – Deep England (2021) (experimental)\
GOBLIN PIZZA – s ančovičkama (2021) (acid punk)\
GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR – G_D’s Pee At States End (2021) (postrock)\
IAN SWEET – Show Me How You Disappear (2021) (kytary)\
IDEA – O beatech a lidech (2021) (rap)\
JOHANNES BENZ – Space Tramp (2021) (space country)\
KÖLSCH – Isopolis (2021) (electronic, techno)\
LANA DEL REY – Chemtrails Over The Country Club (2021) (\
LOU,ALICE PHOEBE – Glow (2021) (pisnicky)\
LOUISAHHH – The Practice of Freedom (2021) (electro)\
MAXIMO PARK – Nature Always Wins (2021) (kytary)\
MERMOMOC – Klinkovice — Wallingford (2021) (alternativa)\
MINT JULEP – In a Deep and Dreamless Sleep (2021) (synthpop)\
PERFUME GENIUS – IMMEDIATELY Remixes (2021) (remixy)\
PREFUSE 73 – The Failing Institute of the Human Voice (2021) (hip hop, experimental)\
QOW – Dawafer (2021) (electronic, abstract)\
SERPENTWITHFEET – DEACON (2021) (rnb)\
SING SING SOUNDSYSTEM – Sing Sing Revolution Vol.2 (2021) (kompilace)\
SMALL BLACK – Cheap Dreams (2021) (kytary)\
TUNE-YARDS – Sketchy (2021) (funky, jazz, pop)\
VANGAALEN,CHAD – World’s Most Stressed Out Gardener (2021) (psychedelic, kytary)\
WALKER,RYLEY – Course In Fable (2021) (kytara, folk)\
WEAVER,JANE – Flock (2021) (indie, psychadelic)\
XIU XIU – Oh No (2021) (duety)\
ZAPOMĚLSEM – Měsíc ve váze (2021) (indiefolk, pisnickarina)\

Comments

comments

Vyhledat