Nová hudba v Radiu 1

Koláž: Radio 1
Koláž: Radio 1

Vítejte zpět ve výňatcích interní komunikace stran nové hudby ve vysílacím PC Radia 1. Připomeňme, že pisatelem je programový ředitel stanice Zdeněk Lichnovský, který selektuje z vlastních zdrojů, ale probírá se i tipy samotných DJs. Adresáty jsou právě oni, proto se jedná o neformální a emočně zabarvené komentáře. Konkrétně se těšte na výběr složený z 37 zahraničních písní, 10 lokálních skladeb a 27 aktuálních desek, který protkává snad všechny možné žánry, nálady i tempa. K tomu doporučujeme sledovat oba Spotify playlisty, které budou každých 14 dní aktualizovány, stejně jako tato rubrika.

Poslechněte si hned

A s novým rokem jsou tu tedy i nové playlisty na Spotify! Zahraniční…

A české:

A teď už k hudbě a komentům:

Nové singly:

Akuratyde – The Well (ft. Conduct) / josef je šťastnej, že konečně vyšla pomalá zlomenost prosvětlená optimistickym synťákem. radujte se s ním a lustrujte taky celou desku tohohle americkýho kutila. 
Alex Metric & Ten Ven – Castellar / londýnskej kastelán alex se propojil s housovym věrozvěstem poctivýho groovu a společně vyštrachali tuhle organickou cinkárnu. ideální pro ty vzácný momenty, kdy v lednovym temnu zahlídnete nějakej ten zbloudilej paprsek slunce.
Angelic Milk – Helluva Dr. / první zásadní pokynutí směrem ke dni s ruskou hudební scénou. petrohradský sarkastický kytary na pomezí devadesátkovýho kýče a čirý pop-punkový geniality. deska přiložena.
bbno$– doubles (ft. swerzie, prod. downtime)/ vytáhnuto ze složky pořadu workout. rapovej voheň za vancouveru. celá deska příští tejden. zacitujme z jeho profilu na soundcloudu: „if u got the recipe u can make anything; just add sriracha to make it heat“
Beirut – Landslide / v tomhle případě asi víte, co čekat, že jo? prostě hezký. k tomu doporučuju klip rozkročenej někdy mezi donem quijotem a monty pythonama.
Big Joanie – New Year / doporučuje vedle sedící kolega honza. londýnský trio dam s kytarama. rozhodně se s tim nemažou, tak se inspirujte a valte přiloženou desku „sistahs“.
Daniel Brandt – Cherry Dream / berlínskej milovník elektroniky, jazzu a synťáků. protřepat a míchat. naživo na spectaculare taky s davidem allredem 28. února v akráči. já jdu.
Deerhunter – Plains / bacha frontman bradford nesnáší, když někdo hudbu jeho kapely označuje jako psychedelickou. tak víte co čekat. k tomuhle povznášejícímu singlu berte i celou desku, která vyšla právě dneska.
Dominic Fike – Westcoast Collective / doporučuje buzz a konkrétně jana kománková. klučina, kterej si místo tradiční muklovský slzičky nechal pod vokem vytetovat logo firmy apple. hudba na vizáž plynule navazuje a je sympaticky po floridsku drzá. venku je první ep a labely se jenom rvou. tak si ho užijme, dokud to ještě stojí za to.
Fat White Family – Feet / hodně příjemný překvapení! nadopovaní kluci to tentokrát vzali z tý opulentní strany přes kopající synťáky a přehršel sedmdesátkovejch smyčců. a vono to kupodivu báječně funguje. dají vám k tomu vzpomenout na to nejlepší z arcade fire. klip jsme nahodili jako video týdne, tak si ho taky nenechte ujít.
Georgia – Started Out / nahazujem rest z listopadu. správně ho ve studni připomenul rao. britská producentka a bubenice to tlačí přes nezdolnou basovou linku a nezbytnej 80s feel. maká to neuvěřitelně.
Ibibio Sound Machine – Tell Me (Doko Mien) / do tance krucinál! afrobeat, nebo afro-punk, to je fuk. londýnskej big band zase zabíjí.
James Blake – Barefoot in the Park (ft. ROSALÍA) / a von ho ten smutek přece jenom tak trochu přešel. nový album venku dneska, jednoznačně si ho dejte. pořád špičková produkce a songwriting, tentokrát o něco sladší. vybíráme rozkošnej duet s jednou z nezajímavějších zpěvaček/interpretek současnosti. 
Julien Dyne – Steady (ft. Mara TK) / přihazujem další prohrab složky vizionářu z workoutu. zde fenomenální future beats a rovná klubově jazzová pocitovka novozélandskýho fešáka. 
Lawrence Hart & Casually Here – Ochre / no jejéj. učebnice rovný elektronický gradačky z krabiček a počítačů britskejch klubařů. josef uznale pokyvuje.
Lizzo – Juice / bacha POP! absolutní voheň. tahle nepřehlédnutelná dáma a důležitá postava detroitský rapový scény dokazuje, že fantastickej a chytrej popsong se dá zahrát všude.
Lowly – Baglaens / krapítko zpomalíme, jo? ale ne zas moc. tohle je totiž strašně nádherně ledovej song, rytmicky čerpající třeba z takovýho z triphopu. jinak dánskej band a na desku se těšte brzo. 
Malibu Ken – Sword Box / no ne! občas nám ty spolupráce interpretů z různejch žánrů poněkud drhnou, což ale rozhodně neni tenhle případ. zavedenej rapovej borec aesop rock to dal do kupy s kanadskym producentem divný elektroniky tobacco a je to teda něco. fenomenální storytelling doprovází báječně těsně nasekaný synťáky a beaty. desku házejte do sluchu povinně.
Noname – Song 31 (feat. Phoelix) / báječná chicagská rapperka, která loni totálně zabila najazzlym debutem room 25 má venku novej singl. zabití jednoznačně stvrzuje. a vy si dejte pozor na datum 16. dubna. to vystoupí u nás v jazz docku.
Pond – Daisy / australská kapela, kterou produkuje kevin parker z tame impala. je třeba vůbec něco dodávat? každopádně báječně rozmáchlá věc.
Priests – The Seduction of Kansas / kytarovej objev roku 2017 je zpátky. od ostřejších kytar tentokrát kluci a holky přešli k syntetickýmu zvuku a filtrovanejm bicím. strach a hnus v kansasu jak vyšitej. deska brzo.
PUP – Kids / tihle kanadský rošťáci si svoji nadcházející desku pojmenovali morbid stuff. tušíte? tak pojďme ty bicí trošku vomlátit, jo? 
Robey – Odessa / josef doporučuje tohle francouzský techno. k žánru řekněme jenom jedno příhodný slovo = moderatovina. chybí vám? tak tu máte. člověk si řiká, že se při tom množství eposu ten song sám sežere, ale vono mu to docela lehce prochází. deska v deskách!
Sharon Van Etten – Seventeen / fantastickej song. báječná písničkářka sharon van etten dnes vydala možná nejdůležitější desku svojí kariéry. u toho rozhodně chcete bejt. ty správný springsteen vibes poletujou všude okolo. tlak a nádhera v jednom.
Slayyyter – Alone / čirý zlo. sladkej pop ve zpěvu a nasekaná produkce vostrejší než tvoje oblíbená speed metalová kapela. a nebo je to celý vobráceně?   
Sleaford Mods – Kebab Spider / hoši si prostě jedou furt to svoje a pořád je to skvělý. postavte se k tomu čelem, do jedný ruky vychlazenej lágr a tu druhou ležérně do kapsy. ou nou.
Sneaks – Hong Kong to Amsterdam / vyhrábnuto ze složky pořadu buzz. velkej objev. holka z washingtonu, která míchá rap, postpunk, future bass a kdoví co ještě. subtilní naklepávačka na cesty. 
Stats – Lose it / chlapík, co normálně holí v popině dua lipa si založil vlastní hudební projekt. a je to rozhodně vo něčem jinym. pokud si rádi poslechnete takový lcd soundsystem, tak neváhejte.
Stella Donnelly – Old Man / jednoduše hymna proti starejm prasákům. poctivej song od australský písničkářky, kterej teda hodně správně kouše. první z desky, která vyjde na jaře u secretly canadian. 
Strand of Oaks – Weird Ways / velkej song v klasický americký tradici. timothy showalter k sobě přibral členy my morning jacket. deska brzo, zatim se utěšte timhle nádherně klenutym singlem.
Tamaryn – Fits of Rage / tumáte ještě jeden novej zéland. tentokrát od hudebnice, která si ulítává na synťákovym new wavu. ale teda jako dobře. razancí a hlasem jednoznačně připomene zolu jesus. hit. 
The Drums – Body Chemistry / jonny pierce se poctivě drží svýho kopyta. a furt to neni blbý. deska s výbornym názvem brutalism již brzo. 
The Chemical Brothers – MAH / za mě teda dost úkaz. furt retro jako brno, ale má to ten správnej tah i tlak. typicky nakreslený synťáky tomu rozhodně nedělaj vostudu. nejenom za účely vzpomínačky.
The Twilight Sad – Auge/Maschine / výrazný skotský duo okupující temnou stranu nostalgickýho smutku. výbornej synthrock vodehranej s nevídanym nasazenim. nová deska právě venku, přikládáme. 
We Are The City – MID-TEMPO DRAMA / tohle jsou hrozně, ale opakuju, hrozně dobře zprodukovaný synťáky. do studny vypustil rao. kanada, progres, ale přesto hodně přístupná a zpěvná písnička. a ty výkruty basovýho synťáku!
 

České:

Analogrunner – Dam Sun / výbornej slovenskej producent, kterej moduluje synťáky na tý nejvyšší úrovni. čirej zvuk a čistý potěšení. stejně jako následující track to bylo vydáno v kompilaci SK intepretů Ostrov hudby 3.
Diego – Searching / výborně zprodukovanej indie rock taženej sekanym beatem a protichůdnou basou/synťákem. klidnej zpěv uvedený kvality jenom potvrzuje.
Kubatko – Yeonnam (ft. UZA and Jo Joonghyun) / jakub po loňské desce tomtor neustává a posílá další kusy. tentokrát je to tahle sympaticky neúnavně uspěchaná nadrobenost. 
Lowmoe – Temple / opavský duo, který se naprosto přesně trefilo do soundu aktuální elektroniky. dost techno a velká porce basovýho bublání. zkuste celou desku!
Manon meurt – We Are / dlouhej, širokej a bystrozrakej singl z loňský desky našich kytarovejch prominentů. produkce honza muchow.
Ministerstvo popu – Milan / s kym se baví milan? s nikym. další příběhy vašich spolužáků najdete v deskách.
Rány těla – Rosa / rány jsou zpátky a hlubší než obvykle. fantastická garáž s přechodem do spousty jinejch žánrů. rozhodně dejte celou desku. čeká tam na vás taky la petite songa a načeva.
Strachkvas – Soyboy / mladší syn knížete boleslav a manipulátor hybridních klubovejch beatů. 
Zapomělsem – Medvěd Josef / strašidelnej folk o chlapíkovi, kterej zabil svoje čtyři děti, matku manželky, sousedy. pak se pokusil zabít sekerou, ujížděl policii traktorem a nakonec to uzavřel skokem do propasti. pohodička.
Zuzana Mikulcová – Hovor mi/ výbornej slovenskej pop. dost jazz a future bass. aktuell a chytlavý.

Nová alba:

AKURATYDE – Past Lives (2018) (electronic, break, deep)\
ANGELIC MILK – Divine Biker Love (2019) (rock)\
BIG JOANIE – Sistahs (2018) (kytary)\
BIRDBOX (hudba Trent Reznor & Atticus Ross) (2019)\
BLAKE,JAMES – Assume Form (2019) (electronic, pop)\
D I I S T – Night (2019) (postpunk)\
DEERHUNTER – Why Hasn’t Everything Already Disappeared (2019) (kytary)\
ETTEN,SHARON VAN – Remind Me Tomorrow (2019) (pisnickarina)\
GUNN,STEVE – The Unseen In Between (2019) (pisnickarina)\
INSTUPENDO – Friend of a Friend + Faces I know EPs (2018) (electronic, downtempo)\
LAND,DANIEL – The Dream of the Red Sails (2019) (dreampop)\
LITTLE PEOPLE – Landloper (2019) (electronic, pop)\
LOWMOE – Downtemple (2019) (electronica)\
LYNCH,JULIAN – Rat’s Spit (2019) (psychedelic)\
MALIBU KEN – Malibu Ken (2019) (aesop rock + tobacco)\
MARGO – First I Thought Everyone’s Staring at Me but Then I Realized Nobody Cared (2019) (indie pop)\
MASON,STEVE – About the Light (2019) (uk pisnicky)\
MIKULCOVÁ,ZUZANA – Dievča (2018) (pop)\
MINISTERSTVO POPU – Třídní sraz (2018) (rock&pop)\
RÁNY TĚLA – Maybe It’s Fantasy (2018) (garaz, rock)\
ROBEY – Liberaj (2019) (electronic, techno)\
ROBOT KOCH – Sphere (2018) (electronic, ambient)\
TALLIES – Tallies (2019) (indie rock)\
TORO Y MOI – Outer Peace (2019) (indie pop, groove)\
TWILIGHT SAD,THE – It Wont Be Like This All the Time (2019) (synthrock)\
ULTRAMARINE – Signals into Space (2019) (electronic)\
YOU TELL ME – You Tell Me (2019) (kytary)\
 

Comments

comments

Vyhledat