Nové peníze pro sport? Premiéra akce Give Me 5 propojila šampiony s byznysem

foto: pořadatel akce (Petr Kopfstein a Pavel Turek)
foto: pořadatel akce (Petr Kopfstein a Pavel Turek)

Na jedné straně bývalí či stále aktivní špičkoví sportovci, případně jejich manažeři, a promotéři závodů, na druhé zástupci velkých firem, které se prostřednictvím sportu zviditelňují a rádi se spojují s emocemi, které sportovní klání přinášejí. V Praze se koncem minulého týdne poprvé konal atraktivní formát konference Give Me 5, která si klade za cíl obě strany propojit a přinést do českého sportu víc financí.

V prostorách restaurace Aureole se sešli například bývalý mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner, dvojnásobný mistr světa v cyklistickém fourcrossu Tomáš Slavík, špičkový pilot nebeské formule Red Bull Air Race Petr Kopfstein a jeho týmový partner pro tento večer Pavel Turek.  

Nový fenomén přišel představit šéf nejlepšího domácího gamingového družstva eSuba Ladislav Dyntar, o přípravách divácky velmi zajímavého závodu SnoWake, který se chystá na příští rok na Vltavu v centru Prahy, přišel promluvit David Pavlíček. Jak může být prospěšný bývalý mistr republiky současným sportovním hvězdám, prozradil v několika větách squashista Jan Koukal.

To je jen výčet několika účastníků Give Me 5, kteří se během pětiminutové prezentace snažili zaujmout potenciální investory a sponzory a v dalších pěti minutách jim zodpovědět doplňující dotazy.

„Z Give me 5 si odnáším přísliby jednání o našem projektu Street Floorbal. Za to bych rád organizátorům Give me 5 poděkoval, podobný formát akce pro sportovní marketing v České republice chyběl“, dosvědčil Filip Šuman, předseda Českého florbalu.

Vzhledem k pozitivním ohlasům po premiérovém ročníku Give me 5 jak ze strany sportovců, tak zástupců českých i nadnárodních firem již pořadatelé přemýšlejí o dalších aktivitách pod hlavičkou Give me 5.

„V následujících týdnech nás čeká další komunikace s potenciálními sponzory pro jednotlivé akce či sportovce. Ne všichni se mohli osobně zúčastnit, takže jim prezentované sportovní akce a samotné sportovce a potenciál spolupráce s nimi budeme dále představovat osobně. A na základě pozitivní zpětné vazby již začínáme připravovat další ročník Give me 5, který se uskuteční v první polovině roku 2019“, dodal spolupořadatel premiérového setkání Give me 5 Tomáš Křivda.

 

Další informace najdete na www.givemefive.cz

Comments

comments

Vyhledat