Nové pohádky pro čtenáře 21. století

Repro POP - PAP
Repro POP - PAP

Zaujala nás nová série pohádek od nakladatelství POP – PAP. To se zaměřuje na krásné knihy plné kreativních nápadů, se spoustou ilustrací a hravosti. Požádali jsme o bližší informace o celém projektu:

 

Povídačky / třídílná knižní série
Báchrobky • Pouťovky • Zastávky 

Nakladatelství POP – PAP nám k sérii řeklo: „Rádi bychom přitáhli malé čtenáře zpět k papírové knize a zároveň spojili současné mladé tvůrce, kteří obohatí knižní trh o nové náměty, které se týkají současného dění. Usilujeme o vytvoření tzv. „Pohádkové série“, kde by vždy dvojice autor – ilustrátor bok po boku společně vytvořili autorské dílo – tzv. „Špalíček pohádek“ pro čtenáře 21. století, který by se mohl postupem času rozšiřovat o nové tituly a nové autory a ilustrátory. 

Vždy věnujeme péči především osobitému obsahu, kvalitní grafické úpravě i knihařskému zpracování, aby naše kniha nebyla jen dalším vychrleným titulem masové produkce, či reedice příběhů z dob dávno minulých, ale přinesla na současný knižní trh svěží nápady talentovaných tvůrců, jejichž pohled na svět je soudobému čtenáři blízký a může mu otevírat nové možnosti pro kreativní sebevyjádření a odtrhnout ho tak na chvíli od všudypřítomných digitálních technologií.“

Série knih byla slavnostně poprvé představena 20. října na Designbloku.

 

BáchroBky

Povídačky z popraviště a pohřebiště 

Báchrobky přináší historky z tajuplných míst, do kterých vás uvede Havran, který kráká “ krásakrása”, neboť tato místa náramně miluje! Potkáte tu první katyni, neposednou bludičku nebo mlsného psa s kostlivcem! 

Součástí knihy je také TIP a návod na kreativní aktivitu: Jak si vyrobit svíčku a strašidelnou masku. 

Ilustrace: Tomski&Polanski

Text: Lukáš Csicsely

repro POP – PAP

O POP – PAP

Nakladatelství POP – PAP se zaměřuje na vydávání interaktivních ilustrovaných knih, často ruční výroby, které čtenářům přinášejí unikátní zážitek ze čtení, podněcují jejich fantazii a umožňují společnou aktivitu s rodinou, či přáteli. 

Spojuje současné výtvarníky, autory i kreativní grafiky, kteří přinášejí na českou literární scénu svěží autorské přístupy v ilustraci i nové dobrodružné příběhy pro současné čtenáře. 

Každý projekt realizujeod původní myšlenky až k finálnímu dílu sami a na území České republiky. Pro každou knihu pečlivě vybírají kvalitní tiskový materiál i originální techniku knihařského provedení, která podpoří téma i obrazový doprovod. 

repro POP – PAP

Comments

comments

Vyhledat